Wiedźmińska Wiki

Przenieśliśmy się! Gamepedia połączyła siły z Fandomem, w rezultacie czego ta wiki została połączona ze swoim odpowiednikiem na Fandomie. Wiki została zarchiwizowana; prosimy czytelników oraz edytorów o przeniesienie się na połączoną wiki na Fandomie. Kliknij, aby przejść do nowej wiki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wiedźmińska Wiki
Éibhear Hattori
Tw3 hattori.jpg
Module
|- Informacje
Rasa
Elf
Płeć
Mężczyzna
Kolor włosów
Czarny
Kolor oczu
Niebieski
Przynależność
Aen Seidhe (Lud Wzgórz)
Profesja
Miecznik Mistrzowski

Éibhear Hattori - postać występująca w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon. Elfi miecznik-mistrz, znany w Novigradzie, Velen i na Skellige jako najlepszy kowal.

Przed akcją gry

Hattori prowadził swój zakład w Novigradzie. Szybko stał się słynny i ceniony na świecie. Wkrótce novigradzki rynek kowalski postanowił przejąć Ernst van Hoorn, stosując nieuczciwe zagrania – sabotował konkurencyjne warsztaty, wykupywał za bezcen stare weksle, a na Hattoriego doniósł Radzie Miejskiej, oskarżając elfa o dostarczanie broni Scoia'tael. Éibhear próbował się bronić przed fałszywymi zarzutami, lecz przekonał się, że to bez sensu, bo van Hoorn był już w tym momencie współpracownikiem Tasaka i miał w kieszeni rajców. Dodatkowo Ernst zdobył monopol na handel żelazem w mieście i wszystkie dostawy przechodziły przez niego. Hattori odpuścił i w miejscu starego warsztatu otworzył pierogarnię, gdyż uważał, że garmażeria jest bezpieczniejszym interesem.

Elf próbował jeszcze negocjować dostawy żelaza z Cyną, człowiekiem Króla Żebraków, ale ten żądał dla siebie wysokiego procentu od zysków, więc elf zrezygnował.

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Do warsztatu Hattoriego w Novigradzie trafia Geralt. Wiedźmin pyta, czy może zamówić u elfa broń. Éibhear opowiada mu swoją historię i prosi Białego Wilka o pomoc w ponownym otworzeniu zakładu. Pierwszym krokiem według Hattoriego jest zorganizowanie dostaw żelaza. W tym celu obaj udają się do doków na rozmowę z Cyną. Gdy negocjacje zostają zakończone i transport surowca uzgodniony, rozmowę przerywa przybycie krasnoludów Tasaka, który dowiedział się o poczynaniach Króla Żebraków. Dochodzi do walki, w której Geralt zabija napastników, a elf ucieka.

Wiedźmin wraca do zakładu Hattoriego i zastaje kowala zamkniętego w środku. Przerażony atakiem bandytów elf odmawia wyjścia i prosi Geralta o zorganizowanie ochrony. Jego wybór pada na skelligijskiego pirata – Sukrusa.

Gdy ochrona zostaje już załatwiona, Hattori ma ostatni plan – wykraść van Hoornowi składniki rzemieślnicze, na które ten ma monopol, po tym jak wykupił zapasy od bankrutujących rzemieślników. Geralt wraz z Sukrusem udają się do magazynu Ernsta mieszczącego się w dokach. Wiedźmin wchodzi do środka, po zapachu amoniaku rozpoznaje skrzynie ze składnikami i naznacza, aby ludzie Sukrusa mogli je wynieść. Po wyjściu przed magazyn na Geralta czeka Ernst van Hoorn. Dochodzi do kłótni zakończonej walką między wiedźminem, Sukrusem i jego ludźmi, a van Hoornem i jego bandytami. Dzięki wygranej rynek kowalski w końcu zostaje wyzwolony i Hattori może powrócić do swojego ukochanego zawodu.

Zadania

  • Miecze i pierogi
  • Poszukiwania: schematy ulepszeń rynsztunku szkoły gryfa IV
  • Poszukiwania: schematy ulepszeń rynsztunku Szkoły Wilka I
  • Poszukiwania: schematy ulepszeń rynsztunku Szkoły Wilka V

Galeria

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Gwint

Inne

Ciekawostki

  • Jego imię i rola w grze są nawiązaniem do postaci Hattoriego Hanzō, byłego mistrza-miecznika i właściciela baru sushi z filmu „Kill Bill”.