Wiedźmińska Wiki

Przenieśliśmy się! Gamepedia połączyła siły z Fandomem, w rezultacie czego ta wiki została połączona ze swoim odpowiednikiem na Fandomie. Wiki została zarchiwizowana; prosimy czytelników oraz edytorów o przeniesienie się na połączoną wiki na Fandomie. Kliknij, aby przejść do nowej wiki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wiedźmińska Wiki

Świątynia Melitele w filmie Wiedźmin

Świątynia Melitele - znajdująca się w mieście Ellander świątynia poświęcona bogini Melitele, główną kapłanką jest Matka Nenneke.

Dane z książek Sapkowskiego

Choć bywał w świątyni często, raz, niekiedy nawet dwa razy do roku, nigdy nie natrafiał na więcej niż trzy, cztery znajome twarze. Dziewczęta przychodziły i odchodziły - jako wieszczki do innych świątyń, jako położne i wyspecjalizowane w chorobach kobiecych i dziecięcych uzdrowicielki, jako wędrowne druidki, nauczycielki lub guwernantki. Ale nigdy nie brakowało nowych, przybywających zewsząd, nawet z najdalszych okolic. Świątynia Melitele w Ellander była znana i cieszyła się zasłużoną sławą.


Ostatnie życzenie, str. 40

- Zostanę do wiosny - oznajmiła wreszcie, walcząc z drżeniem głosu. - Będę przy niej w dzień i w nocy. A wiosną... Wiosną zabierzemy ją do świątyni Melitele w Ellander. To, co chce nad nią zapanować, w świątyni może nie będzie miało do niej przystępu. A ty wówczas zwrócisz się o pomoc do Yennefer.


Krew elfów, str. 87

- Tysiąc pięćset temerskich orenów, przekazem na filię Cianfanellich w Ellander, na rzecz świątyni Melitele.


Czas pogardy, str. 61

Przemawiającym był podstarzały grubas. Po ogolonej głowie i burej szacie Ciri rozpoznała w nim wędrownego kapłana. Widywała już takich, czasami odwiedzali świątynię Melitele w Ellander. Matka Nenneke nigdy nie mówiła o nich inaczej jak "ci fanatyczni durnie".


Czas pogardy, str. 71

Osoby zamieszkujące świątynię

Kapłanki i nauczycielki Adeptki Inni mieszkańcy
  • Jarre - świecki wychowanek świątyni
  • Geralt - wiedźmin, często odwiedzający świątynię.
  • Yennefer - prywatna nauczycielka Cirilli

Galeria