Wiedźmińska Wiki

Crossover banner.jpg
Wiedźmin Wiki na Fandomie

CZYTAJ WIĘCEJ

Wiedźmińska Wiki
Świat króla Artura. Maladie
Swiat-krola-artura-maladie-b-iext13230242.jpg
Opis
Data powstania
SuperNOWA, 1995
ISBN
83-7054-085-6
Poprzednia
-
Następna
-
Tłumaczenia
Wydanie angielskie: The Malady and Other Stories. Gollancz/Orbit, 2013.

Świat króla Artura. Maladie (ISBN 83-7054-085-6) to książka Andrzeja Sapkowskiego składająca się z dwóch części - eseju o micie arturiańskim (Świat króla Artura) oraz opowiadania o miłości drugoplanowych postaci opowieści o Tristanie i Izoldzie (Maladie).

Świat króla Artura

Autor próbuje uzasadnić popularność mitu o rycerzach Okragłego Stołu. Dopatruje się niezgodności między legendą, a prawdą historyczną o królu Arturze. Autor wnioskuje także m.in., że święty Graal był kobietą. Sapkowski prowadzi nas zawiłymi ścieżkami historii Brytanii, które nieraz przeplatają się z mitem i legendą.

Jest to praca krytyczno-literacka, leksykon fantasy, dzięki któremu czytelnik może lepiej zrozumieć pozostałe dzieła Sapkowskiego, napotykamy wiele wyjaśnień nazw pojawiających się np. w sadze o wiedźminie.

Maladie

Opowiadanie to można przeczytać na stronach Sapkowski.pl.

Tłumaczenia

  • Flag uk.png Flag USA.jpg English: The Malady and Other Stories, (UK – Gollancz, 2013, US – Orbit, 2013)

Galeria

Wydania angielskie

Smallwikipedialogo.png Ta strona zawiera treści pochodzące z Wikipedii. Oryginalny artykuł znajduje się na stronie Świat króla Artura. Maladie.. Listę autorów można znaleźć w historii strony. Podobnie jak w przypadku Wiedźmińska Wiki, tekst Wikipedii udostępniony jest na licencji GNU Free Documentation License.