Wiedźmińska Wiki

Crossover banner.jpg
Wiedźmin Wiki na Fandomie

CZYTAJ WIĘCEJ

Wiedźmińska Wiki
Żywiołak ziemi
Tw2 journal golemearth.png
Szczegóły
Rodzaj
Golem
Odporności
Trucizna
Krwawienie
Podatności
żaden
Taktyka
massive blows with its heavy arms
Składniki
Kamień żywiołów
Ametystowy pył
Diamentowy pył
Ruda czerwonego meteorytu
Ruda żółtego meteorytu
Ruda niebieskiego meteorytu
Dodatkowe
Trofeum z żywiołaka

Dziennik

Żywiołak ziemi jest młodszym bratem legendarnego d’ao, geniusza zdolnego wywoływać trzęsienia ziemi i równać wzgórza. Młodszym, to znaczy mniej potężnym, ale i bardziej psotnym. Do wybryków tej istoty można zaliczyć powalanie drzew, rozwalanie ścian budynków i rozcieranie ludzi na breję. Oczywiście pod warunkiem, że tego wszystkiego zażyczy sobie jego pan.
Żywiołak ziemi wiernie służy czarodziejowi, który go wezwał z innego wymiaru. Najczęściej pełni rolę strażnika, jest bowiem niestrudzony i zawsze czujny. Nie posługuje się zmysłami, jak istoty żywe, jednak zawsze wyczuwa obecność intruzów. Potworów się nie boi, ludzi tym bardziej.
Najgroźniejszą bronią tego potwora są mocarne ramiona. Cios zadany łapą żywiołaka ziemi ma siłę tarana uderzającego w bramę miasta i zwykłego człowieka zamieniają w mokrą plamę. Szczególnie niebezpieczne są kontry, bowiem nieruchawy z pozoru stwór potrafi uderzyć silnie, a szybko. Przed ciosami trzeba więc bronić się wszelkimi dostępnymi środkami, nie wyłączając eliksirów i Znaków. W myśl zasady "oko za oko, ząb za ząb" żywiołaka należy traktować również silnymi ciosami, bowiem tylko takie uderzenia zdolne są skruszyć kamienne cielsko.
Ciało żywiołaka ziemi jest litą skałą, więc stworzenia nie da się zatruć ani wykrwawić. Najlepiej zwołać ekipę krasnoludzkich górników i kuć go kilofami do skutku. Jeśli jednak wiedźmin takowej pod ręką nie ma, powinien posłużyć się zwykłymi środkami. Bo żywiołak ziemi, mimo że żadnych słabości nie ma, jest koniec końców możliwy do pokonania.

Wideo

Galleria