Wiedźmińska Wiki

Przenieśliśmy się! Gamepedia połączyła siły z Fandomem, w rezultacie czego ta wiki została połączona ze swoim odpowiednikiem na Fandomie. Wiki została zarchiwizowana; prosimy czytelników oraz edytorów o przeniesienie się na połączoną wiki na Fandomie. Kliknij, aby przejść do nowej wiki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wiedźmińska Wiki
Abaia
Szczegóły
Rodzaj
Trupojady
Boss
Tak
Odmiany
Baba wodna
Wodnica
Występowanie
underwater cave off Port pod Kaer Trolde
Podatności
Północny Wiatr
Olej przeciw trupojadom
Znak Quen
Znak Igni
Składniki
Mutagen z baby wodnej
Ząb baby wodnej
Dodatkowe
Trofeum z baby wodnej
Gwiazda Dzienna

Zadania

  • Zlecenie: Diabły morskie

Bestiariusz

Zatoka przy zamku Kaer Trolde owiana była złą sławą. Rybakom, którzy zarzucali tam sieci, zdarzało się nie wracać z połowów. Coś ściągało wioślarzy za burtę drakkarów, wywracało łodzie. Miejscowi o wszystkie te problemy obwiniali diabły morskie – jak na Skellige nazywa się utopce. Prawda okazała się jednak znacznie gorsza.

W pieczarach pod klifami Kjerag miała leże baba wodna. Stara, doświadczona sztuka. O potężnych pazurach, które przełamią każdą gardę. Potrafiąca oślepić atakiem z dystansu, rozszarpać błyskawicznym kontratakiem. W starciu z nią przydadzą się Znaki – Yrden, żeby ją spowolnić, i Quen, żeby ochronić się przed jej ciosami. A także duża doza szczęścia.
Całe szczęście, wiedźmin miał w zanadrzu kilka sztuczek. Maskując swój zapach, był w stanie zaskoczyć potwora z zatoki – a następnie go zgładzić.