Wiedźmińska Wiki

Przenieśliśmy się! Gamepedia połączyła siły z Fandomem, w rezultacie czego ta wiki została połączona ze swoim odpowiednikiem na Fandomie. Wiki została zarchiwizowana; prosimy czytelników oraz edytorów o przeniesienie się na połączoną wiki na Fandomie. Kliknij, aby przejść do nowej wiki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wiedźmińska Wiki
37.8.218.136 (dyskusja)
Znacznik: VisualEditor
Widowbot (dyskusja | edycje)
m (clean up, replaced: =Wiedźmin 1= → = {{tw1}} =)
Linia 11: Linia 11:
 
W prologu, aktach II, III i V nie pojawia się w ogóle. W akcie I sprzedaje towary takie jak: saletra, czarny proch, gęsi smalec, łój, temerska żytnia, lokalna pieprzówka, wiśniówka na spirytusie, nalewka śliwkowa, calcium equum, winny kamień, kwas Ginatzy, biały ocet, sole naezańskie, zerrikańska mieszanka, niedźwiedzie sadło, księżycowe drobiny, sproszkowana perła, piołunówka, siarka, fosfor, proszek alchemików, pasta alchemiczna, czerwona wstążka, olej przeciw upiorom oraz książki: ''Barghesty'', ''O psach i wilkach'', ''O potworach bagiennych'' i ''O roślinach polnych''.
 
W prologu, aktach II, III i V nie pojawia się w ogóle. W akcie I sprzedaje towary takie jak: saletra, czarny proch, gęsi smalec, łój, temerska żytnia, lokalna pieprzówka, wiśniówka na spirytusie, nalewka śliwkowa, calcium equum, winny kamień, kwas Ginatzy, biały ocet, sole naezańskie, zerrikańska mieszanka, niedźwiedzie sadło, księżycowe drobiny, sproszkowana perła, piołunówka, siarka, fosfor, proszek alchemików, pasta alchemiczna, czerwona wstążka, olej przeciw upiorom oraz książki: ''Barghesty'', ''O psach i wilkach'', ''O potworach bagiennych'' i ''O roślinach polnych''.
   
Za 30 orenów sprzeda przy pierwszej rozmowie receptę na olej przeciw upiorom. W trakcie wykonywania zadania ''Ludzie i bestie'' wiedźmin otrzyma od niej notatki [[Berengar|Berengara]] na temat Bestii oraz receptę na eliksir z jej specjalnego składnika. Jest zleceniodawczynią zadania ''Zlecenie na barghesty''. Zapłaci 100 orenów za 10 czaszek barghestów i podaruje dodatkowo dwa korzenie mandragory.
+
Za 30 orenów sprzeda przy pierwszej rozmowie receptę na olej przeciw upiorom. W trakcie wykonywania zadania ''Ludzie i bestie'' wiedźmin otrzyma od niej notatki [[Berengar]]a na temat Bestii oraz receptę na eliksir z jej specjalnego składnika. Jest zleceniodawczynią zadania ''Zlecenie na barghesty''. Zapłaci 100 orenów za 10 czaszek barghestów i podaruje dodatkowo dwa korzenie mandragory.
   
 
W zadaniu ''Ludzie i bestie'' przewinie się historia jej wrogich stosunków z mieszkańcami wsi:
 
W zadaniu ''Ludzie i bestie'' przewinie się historia jej wrogich stosunków z mieszkańcami wsi:
Linia 20: Linia 20:
 
*[[Wielebny]] uzna ją za stworzycielkę Bestii
 
*[[Wielebny]] uzna ją za stworzycielkę Bestii
   
Nawet [[Shani]], która powierzyła Abigail opiekę nad [[Alvin|Alvinem]], wątpiła w jej zrównoważony charakter. W trakcie wykonywania zadania ''Ludzie i bestie'' trzeba będzie przynieść jej 5 płatków białego mirtu, z których zrobi eliksir dla [[Alvin|Alvina]]. Chłopak wpadnie w trans i zacznie przemawiać głosem Bestii. W późniejszym czasie [[Wielebny]] odbierze jej [[Alvin|Alvina]] i przeniesie go do swojego domu.
+
Nawet [[Shani]], która powierzyła Abigail opiekę nad [[Alvin]]em, wątpiła w jej zrównoważony charakter. W trakcie wykonywania zadania ''Ludzie i bestie'' trzeba będzie przynieść jej 5 płatków białego mirtu, z których zrobi eliksir dla [[Alvin]]a. Chłopak wpadnie w trans i zacznie przemawiać głosem Bestii. W późniejszym czasie [[Wielebny]] odbierze jej [[Alvin]]a i przeniesie go do swojego domu.
   
W trakcie wypełniania questa ''Ogon Salamandry'' wiedźmin znajdzie w jaskini Abigail przygotowującą w kociołku zaklęcia na całą wioskę. Wywiąże się między nimi rozmowa: wiedźma przedstawi [[Geralt|Geraltowi]] winy mieszkańców, w tym to, jak [[Ilsa]] kupiła od niej truciznę i popełniła samobójstwo, gdy zgwałcił ją [[Mikul]], a [[Wielebny]] wyrzucił swoją ciężarną córkę, skazując ją przez to na los prostytutki. Abigail podejmie próbę przekonania wiedźmina do jej niewinności, zachęcając go: ''Sam się przekonaj. Jesteśmy sami. Mamy mnóstwo czasu. Wybranie opcji dialogowej'' Chętnie poznam cię bliżej... ''zaowocuje kartą seksu z jej wizerunkiem w dzienniku. Po wyjściu z jaskini [[Geralt]] napotka tłum wieśniaków z [[Wielebny|Wielebnym]], [[Haren Brogg|Harenem]] i [[Odo|Odem]] na czele. Wysłuchawszy ich zarzutów, przyjdzie graczowi podjąć decyzję: czy ochronić Abigail przed gniewem wieśniaków, czy nie mieszać się w konflikt.''
+
W trakcie wypełniania questa ''Ogon Salamandry'' wiedźmin znajdzie w jaskini Abigail przygotowującą w kociołku zaklęcia na całą wioskę. Wywiąże się między nimi rozmowa: wiedźma przedstawi [[Geralt]]owi winy mieszkańców, w tym to, jak [[Ilsa]] kupiła od niej truciznę i popełniła samobójstwo, gdy zgwałcił ją [[Mikul]], a [[Wielebny]] wyrzucił swoją ciężarną córkę, skazując ją przez to na los prostytutki. Abigail podejmie próbę przekonania wiedźmina do jej niewinności, zachęcając go: ''Sam się przekonaj. Jesteśmy sami. Mamy mnóstwo czasu. Wybranie opcji dialogowej'' Chętnie poznam cię bliżej... ''zaowocuje kartą seksu z jej wizerunkiem w dzienniku. Po wyjściu z jaskini [[Geralt]] napotka tłum wieśniaków z [[Wielebny]]m, [[Haren Brogg|Harenem]] i [[Odo|Odem]] na czele. Wysłuchawszy ich zarzutów, przyjdzie graczowi podjąć decyzję: czy ochronić Abigail przed gniewem wieśniaków, czy nie mieszać się w konflikt.''
   
 
=== Uratowanie Abigail ===
 
=== Uratowanie Abigail ===
Wiedźmin nakazuje zamknąć się [[Wielebny|Wielebnemu]] i wyrzuca przybyłym, że sami są winni. [[Wielebny]] ostrzega: ''Pożałujesz tego!''. W cut–scence wiedźmin wyprowadza Abigail z groty, uspokajając ją, żeby się nie martwiła. Zakazuje linczu na wiedźmie, a na groźbę podchodzącego doń [[Wielebny|Wielebnego]] reaguje przystawieniem mu miecza od szyi. Wystraszony kapłan ucieka, a [[Geralt]] przedstawia tłuszczy dwie drogi wyboru: mogą zabić Abigail, lecz wtedy on przyjdzie i poweźmie krwawy odwet za to, lub zostawić ją w spokoju i zacząć normalne, moralne życie. Wiedźma podziękuje wiedźminowi i razem z nim odejdzie z miejsca niedoszłego ''sądu'', jednak drogę dalej zagrodzi im Bestia. Po jej zabiciu zjawi się [[Wielebny]], [[Haren Brogg]], [[Odo]] i uzbrojeni w widły wieśniacy. Upadły kapłan wykrzyknie: ''Pomogłeś tej dziwce i to był twój błąd! Teraz jesteś wycieńczony po walce z Bestią! Giń, pieprzony mutancie!'', na co [[Geralt]] odrzeknie: ''Na was starczy mi sił''. W obydwu walkach Abigail będzie towarzyszyć wiedźminowi, raniąc wrogów sztyletem i uzupełniając żywotność bohatera. Po zabiciu mieszkańców Podgrodzia wiedźma pożegna się z [[Geralt|Geraltem]] i opuści te tereny. Ten może jej powiedzieć, że wybrał mniejsze zło, przez co zrobi się jej przykro, lub wybrać drugą opcję dialogową, dzięki której czarownica zapewni, że jest kochany. Wiedźmin zobaczy ją również w domu, jednak oprócz powiedzenia, że dziękuje za pomoc i gotuje się do drogi, nie da się nawiązać innej interakcji.
+
Wiedźmin nakazuje zamknąć się [[Wielebny|Wielebnemu]] i wyrzuca przybyłym, że sami są winni. [[Wielebny]] ostrzega: ''Pożałujesz tego!''. W cut–scence wiedźmin wyprowadza Abigail z groty, uspokajając ją, żeby się nie martwiła. Zakazuje linczu na wiedźmie, a na groźbę podchodzącego doń [[Wielebny|Wielebnego]] reaguje przystawieniem mu miecza od szyi. Wystraszony kapłan ucieka, a [[Geralt]] przedstawia tłuszczy dwie drogi wyboru: mogą zabić Abigail, lecz wtedy on przyjdzie i poweźmie krwawy odwet za to, lub zostawić ją w spokoju i zacząć normalne, moralne życie. Wiedźma podziękuje wiedźminowi i razem z nim odejdzie z miejsca niedoszłego ''sądu'', jednak drogę dalej zagrodzi im Bestia. Po jej zabiciu zjawi się [[Wielebny]], [[Haren Brogg]], [[Odo]] i uzbrojeni w widły wieśniacy. Upadły kapłan wykrzyknie: ''Pomogłeś tej dziwce i to był twój błąd! Teraz jesteś wycieńczony po walce z Bestią! Giń, pieprzony mutancie!'', na co [[Geralt]] odrzeknie: ''Na was starczy mi sił''. W obydwu walkach Abigail będzie towarzyszyć wiedźminowi, raniąc wrogów sztyletem i uzupełniając żywotność bohatera. Po zabiciu mieszkańców Podgrodzia wiedźma pożegna się z [[Geralt]]em i opuści te tereny. Ten może jej powiedzieć, że wybrał mniejsze zło, przez co zrobi się jej przykro, lub wybrać drugą opcję dialogową, dzięki której czarownica zapewni, że jest kochany. Wiedźmin zobaczy ją również w domu, jednak oprócz powiedzenia, że dziękuje za pomoc i gotuje się do drogi, nie da się nawiązać innej interakcji.
   
W akcie IV przesiaduje w chatce koło karczmy. Okazuje się, że zajęła dom i funkcję zmarłej sędziwej guślarki. [[Geralt]] może ją zapytać o wspomnienia z seksu w jaskini, lecz ta spławi go słowami ''Co było a nie jest nie pisze się w rejestr''. Ponownie handluje rzeczami z aktu I oraz zapłaci 300 orenów za przyniesienie 10 zębów zjadarek z zadania ''Zlecenie na zjadarki''. W zadaniu ''Drobne utrapienia'' trzeba się do niej zgłosić po instrukcje na temat pomocy murarzowi Harnowi, na co ona odpowie, że będzie musiał złożyć w skrzaciej kapliczce uprząż kota. W zadaniu ''W pełnym słońcu'' doradzi [[Geralt|Geraltowi]] poproszenie o pomoc [[Jaskier|Jaskra]] w odesłaniu ducha [[Alina|Aliny]].
+
W akcie IV przesiaduje w chatce koło karczmy. Okazuje się, że zajęła dom i funkcję zmarłej sędziwej guślarki. [[Geralt]] może ją zapytać o wspomnienia z seksu w jaskini, lecz ta spławi go słowami ''Co było a nie jest nie pisze się w rejestr''. Ponownie handluje rzeczami z aktu I oraz zapłaci 300 orenów za przyniesienie 10 zębów zjadarek z zadania ''Zlecenie na zjadarki''. W zadaniu ''Drobne utrapienia'' trzeba się do niej zgłosić po instrukcje na temat pomocy murarzowi Harnowi, na co ona odpowie, że będzie musiał złożyć w skrzaciej kapliczce uprząż kota. W zadaniu ''W pełnym słońcu'' doradzi [[Geralt]]owi poproszenie o pomoc [[Jaskier|Jaskra]] w odesłaniu ducha [[Alina|Aliny]].
   
 
W epilogu [[Geralt]] zobaczy jej widmo w lodowej wizji [[Jakub de Aldersberg|Jakuba de Aldersberga]]. Opowie ona wiedźminowi o genezie kościogłowów wynikającej z dehumanizacji ludzi i podaruje mu 5 flakonów z eliksirem Jaskółka oraz 5 z eliksirem Puszczyk.
 
W epilogu [[Geralt]] zobaczy jej widmo w lodowej wizji [[Jakub de Aldersberg|Jakuba de Aldersberga]]. Opowie ona wiedźminowi o genezie kościogłowów wynikającej z dehumanizacji ludzi i podaruje mu 5 flakonów z eliksirem Jaskółka oraz 5 z eliksirem Puszczyk.
Linia 44: Linia 44:
 
* Prawdopodobnie zginęła w polowaniu na czarownice (o ile gracz nie wydał jej wieśniakom).
 
* Prawdopodobnie zginęła w polowaniu na czarownice (o ile gracz nie wydał jej wieśniakom).
 
* Jeżeli ocalimy jej życie w epilogu podaruje nam puszczyk i jaskółkę,jeśli natomiast oddamy ją ludowi,stoczymy z nią walkę w której wezwie barghesty.
 
* Jeżeli ocalimy jej życie w epilogu podaruje nam puszczyk i jaskółkę,jeśli natomiast oddamy ją ludowi,stoczymy z nią walkę w której wezwie barghesty.
*Pojawia się w pożegnaniu białego wilka na ślubie [[Geralt|Geralta]] i [[Yennefer]] .
+
*Pojawia się w pożegnaniu białego wilka na ślubie [[Geralt]]a i [[Yennefer]] .
   
 
== Inne ==
 
== Inne ==
Linia 56: Linia 56:
 
Upiornego Psa. Czarownica została osaczona przez rozwścieczony tłum. Uznałem, że nie będę wtrącał się w porachunki i ciemne sprawki Podgrodzia. Zaraz po moim odejściu Abigail została spalona na stosie."
 
Upiornego Psa. Czarownica została osaczona przez rozwścieczony tłum. Uznałem, że nie będę wtrącał się w porachunki i ciemne sprawki Podgrodzia. Zaraz po moim odejściu Abigail została spalona na stosie."
 
==Galeria ==
 
==Galeria ==
  +
=== {{tw1}} = ==
===[[Wiedźmin (gra komputerowa)|Wiedźmin 1]]===
 
 
<gallery captionalign="left">
 
<gallery captionalign="left">
 
Plik:People Abigail full.png
 
Plik:People Abigail full.png

Wersja z 17:29, 11 wrz 2019

Abigail
Plik:34.jpg
Informacje podstawowe
Przydomek / pseudonim(y)
Wiedźma
Tytuł(y)
Kapłanka Kultu Coram Agh Tera
Profesja
Czarownica
Płeć
Kobieta
Rasa
Człowiek
Informacje rodzinne
Kolor włosów
Rudy
Kolor oczu
Ciemny
Wystąpienia

Abigail – postać z gry komputerowej Wiedźmin, czarownica z Podgrodzia i kapłanka kultu Coram Agh Tera (Lwiogłowego Pająka).

Wiedźmin (gra komputerowa)

W prologu, aktach II, III i V nie pojawia się w ogóle. W akcie I sprzedaje towary takie jak: saletra, czarny proch, gęsi smalec, łój, temerska żytnia, lokalna pieprzówka, wiśniówka na spirytusie, nalewka śliwkowa, calcium equum, winny kamień, kwas Ginatzy, biały ocet, sole naezańskie, zerrikańska mieszanka, niedźwiedzie sadło, księżycowe drobiny, sproszkowana perła, piołunówka, siarka, fosfor, proszek alchemików, pasta alchemiczna, czerwona wstążka, olej przeciw upiorom oraz książki: Barghesty, O psach i wilkach, O potworach bagiennych i O roślinach polnych.

Za 30 orenów sprzeda przy pierwszej rozmowie receptę na olej przeciw upiorom. W trakcie wykonywania zadania Ludzie i bestie wiedźmin otrzyma od niej notatki Berengara na temat Bestii oraz receptę na eliksir z jej specjalnego składnika. Jest zleceniodawczynią zadania Zlecenie na barghesty. Zapłaci 100 orenów za 10 czaszek barghestów i podaruje dodatkowo dwa korzenie mandragory.

W zadaniu Ludzie i bestie przewinie się historia jej wrogich stosunków z mieszkańcami wsi:

  • Odo oskarża ją za przejęcie nad jego ciałem kontroli i wykorzystanie tego do zamordowania jego brata; motywem zbrodni miała być zemsta za to, że wiedźmie nie udało się zagarnąć fortuny brata Oda; w domu Abigail można zauważyć laleczkę Oda.
  • Haren Brogg uważa, że obiecała mu się oddać, jeśli rozpocznie handel z Wiewiórkami, przez co stał się havekarem.
  • Mikul po wykonaniu zadania Pogrzebane wspomnienia i odebrawszy wiadomość o śmierci Ilsy wykrzyknie: Czarcia dziwka struła moją Ilsę!.
  • Wielebny uzna ją za stworzycielkę Bestii

Nawet Shani, która powierzyła Abigail opiekę nad Alvinem, wątpiła w jej zrównoważony charakter. W trakcie wykonywania zadania Ludzie i bestie trzeba będzie przynieść jej 5 płatków białego mirtu, z których zrobi eliksir dla Alvina. Chłopak wpadnie w trans i zacznie przemawiać głosem Bestii. W późniejszym czasie Wielebny odbierze jej Alvina i przeniesie go do swojego domu.

W trakcie wypełniania questa Ogon Salamandry wiedźmin znajdzie w jaskini Abigail przygotowującą w kociołku zaklęcia na całą wioskę. Wywiąże się między nimi rozmowa: wiedźma przedstawi Geraltowi winy mieszkańców, w tym to, jak Ilsa kupiła od niej truciznę i popełniła samobójstwo, gdy zgwałcił ją Mikul, a Wielebny wyrzucił swoją ciężarną córkę, skazując ją przez to na los prostytutki. Abigail podejmie próbę przekonania wiedźmina do jej niewinności, zachęcając go: Sam się przekonaj. Jesteśmy sami. Mamy mnóstwo czasu. Wybranie opcji dialogowej Chętnie poznam cię bliżej... zaowocuje kartą seksu z jej wizerunkiem w dzienniku. Po wyjściu z jaskini Geralt napotka tłum wieśniaków z Wielebnym, Harenem i Odem na czele. Wysłuchawszy ich zarzutów, przyjdzie graczowi podjąć decyzję: czy ochronić Abigail przed gniewem wieśniaków, czy nie mieszać się w konflikt.

Uratowanie Abigail

Wiedźmin nakazuje zamknąć się Wielebnemu i wyrzuca przybyłym, że sami są winni. Wielebny ostrzega: Pożałujesz tego!. W cut–scence wiedźmin wyprowadza Abigail z groty, uspokajając ją, żeby się nie martwiła. Zakazuje linczu na wiedźmie, a na groźbę podchodzącego doń Wielebnego reaguje przystawieniem mu miecza od szyi. Wystraszony kapłan ucieka, a Geralt przedstawia tłuszczy dwie drogi wyboru: mogą zabić Abigail, lecz wtedy on przyjdzie i poweźmie krwawy odwet za to, lub zostawić ją w spokoju i zacząć normalne, moralne życie. Wiedźma podziękuje wiedźminowi i razem z nim odejdzie z miejsca niedoszłego sądu, jednak drogę dalej zagrodzi im Bestia. Po jej zabiciu zjawi się Wielebny, Haren Brogg, Odo i uzbrojeni w widły wieśniacy. Upadły kapłan wykrzyknie: Pomogłeś tej dziwce i to był twój błąd! Teraz jesteś wycieńczony po walce z Bestią! Giń, pieprzony mutancie!, na co Geralt odrzeknie: Na was starczy mi sił. W obydwu walkach Abigail będzie towarzyszyć wiedźminowi, raniąc wrogów sztyletem i uzupełniając żywotność bohatera. Po zabiciu mieszkańców Podgrodzia wiedźma pożegna się z Geraltem i opuści te tereny. Ten może jej powiedzieć, że wybrał mniejsze zło, przez co zrobi się jej przykro, lub wybrać drugą opcję dialogową, dzięki której czarownica zapewni, że jest kochany. Wiedźmin zobaczy ją również w domu, jednak oprócz powiedzenia, że dziękuje za pomoc i gotuje się do drogi, nie da się nawiązać innej interakcji.

W akcie IV przesiaduje w chatce koło karczmy. Okazuje się, że zajęła dom i funkcję zmarłej sędziwej guślarki. Geralt może ją zapytać o wspomnienia z seksu w jaskini, lecz ta spławi go słowami Co było a nie jest nie pisze się w rejestr. Ponownie handluje rzeczami z aktu I oraz zapłaci 300 orenów za przyniesienie 10 zębów zjadarek z zadania Zlecenie na zjadarki. W zadaniu Drobne utrapienia trzeba się do niej zgłosić po instrukcje na temat pomocy murarzowi Harnowi, na co ona odpowie, że będzie musiał złożyć w skrzaciej kapliczce uprząż kota. W zadaniu W pełnym słońcu doradzi Geraltowi poproszenie o pomoc Jaskra w odesłaniu ducha Aliny.

W epilogu Geralt zobaczy jej widmo w lodowej wizji Jakuba de Aldersberga. Opowie ona wiedźminowi o genezie kościogłowów wynikającej z dehumanizacji ludzi i podaruje mu 5 flakonów z eliksirem Jaskółka oraz 5 z eliksirem Puszczyk.

Zadania

Ciekawostki

  • Abigail użyczyła portretu w dzienniku i modelu postaci Nawoi z przygody Rozdroża, stworzonej przez grupę modderską Ifrit, oraz przewoźniczce z zapomnianego miasta w przygodzie W potrzasku oraz żonie rolnika w przygodzie I klątwa, i miłość, i zdrada. W oryginalnej grze tylko damy do towarzystwa na imprezie w Nowym Narakorcie miały ten sam model postaci, co Abigail. W modyfikacji Powrót Białego Wilka otrzymała nowy model postaci, bardziej mroczny i utrzymany w klimatach kultu Lwiogłowego Pająka: dostała czerwony, poplamiony krwią gorset, ciemniejszą suknię, makijaż na oczach, tatuaże na rękach i pentagram na dekolcie.
  • W czasie rozmowy o Bestii Abigail podsunie Geraltowi zagadkę o zwierzęciu, które rano chodzi na czterech nogach, w południe na dwóch, wieczorem na trzech, co jest klasyczną zagadką Sfinksa z mitologii greckiej (mit o Edypie i rodzie Labdakidów), jednak to czy Geralt odpowie poprawnie (człowiek) czy źle (np. kikimora) nie wywołuje żadnych efektów.
  • Jest przywiązana do tradycji,dowiadujemy się w akcie IV w jej domu i tłumaczy że wiedźmy powinny mieszkać z dala od wiosek (tak jak zrobiła to ona).
  • Prawdopodobnie zginęła w polowaniu na czarownice (o ile gracz nie wydał jej wieśniakom).
  • Jeżeli ocalimy jej życie w epilogu podaruje nam puszczyk i jaskółkę,jeśli natomiast oddamy ją ludowi,stoczymy z nią walkę w której wezwie barghesty.
  • Pojawia się w pożegnaniu białego wilka na ślubie Geralta i Yennefer .

Inne

U Abigail można zakupić wiele książek na temat ziół i potworów , niezwykle przydatnych głównie w zleceniach, ale również w niektórych zadaniach głównych. Abigail przygarnęła Alvina po śmierci jego opiekunki. Jednak w późniejszych etapach I Rozdziału dowiemy się, że wielebny opiekuje się Alvinem. Zapytany dlaczego to robi odpowie, że dziecko jest w niebezpieczeństwie w rękach wiedźmy.

Wpis z dziennika

"W wiosce na Podgrodziu mieszka wiedźma o imieniu Abigail. Chociaż wszyscy mieszkańcy kupują u niej zioła i eliksiry,czarownica nie cieszy się powszechną sympatią."

"Wielebny oznajmił wiernym, że Abigail rzuciła klątwę Upiornego Psa. Czarownica została osaczona przez rozwścieczony tłum. Uznałem, że nie będę wtrącał się w porachunki i ciemne sprawki Podgrodzia. Zaraz po moim odejściu Abigail została spalona na stosie."

Galeria

= W grze Wiedźmin =

Wiedźmin Pożegnanie Białego Wilka

Gwint