Aedd Gynvael

Jurassic World: Dominion Dominates Fandom Wikis - The Loop

01:25

Aedd Gynvael (czyt. ed ginwel, elf. Okruch Lodu) - miasto w Naroku , podlegające pod namiestnika z Rakverelina, w którym zatrzymali się Geralt z Yennefer. Leży nad Toiną.

Ważniejsi mieszkańcy

Dane z książek Sapkowskiego

- Czy wiesz, co oznacza nazwa tego miasta? Aedd Gynvael?

- Nie. To z jezyka elfów? - Tak. Oznacza okruch lodu.

- Dziwnie to nie pasuje do tej parszywej dziury.
Okruch lodu, w zbiorze Miecz przeznaczenia, str. 5
  • Opinia Geralta:
Wciąż nic nie podobało mu sie w Aedd Gynvael, miasteczku, które, jak uznal, bylo jak złośliwa parodia wszystkich znanych mu miasteczek - bylo karykaturalnie bardziej hałaśliwe, bardziej duszne, brudne i denerwujace.
Okruch lodu, w zbiorze Miecz przeznaczenia, str. 6


(...)Aedd Gynvael

nie wypieknialo ani troche. Wciaz nie bylo tu nic, co mogloby sie podobac. Nie podobaly sie wiedzminowi kupy wolnego nawozu zalegajace uliczki. Nie podobali mu sie zebracy kucajacy pod murem swiatyni. Nie podobal mu sie koslawy napis na murze gloszacy: ELFY DO REZERWATU! Do zamku nie wpuszczono go, odeslano za starosta do gildii kupieckiej. Zdenerwowalo go to. Zdenerwowalo go tez, gdy starszy cechu, elf, kazal mu szukac starosty na rynku, patrzac przy tym na niego z pogarda i wyzszoscia dziwna u kogos, kogo zaraz maja zapedzic do rezerwatu. Na rynku klebilo sie od ludzi, pelno tu bylo straganów, wozów, koni, wolów i much. Na

podwyzszeniu stal pregierz z delikwentem obrzucanym przez gawiedz blotem i lajnem. (...)
Okruch lodu, w zbiorze Miecz przeznaczenia, str. 6
  • Opis dotyczy miasta Aedd Gynvael
Gówno tu było, ja na to, ugór, krzaki i wilkołaki, zanim miasta nie pobudowano. A co będzie, zależy od tego, kogo w Rakverelinie namiestnikiem naznaczą, jakiego znowu półelfa parszywego.
Okruch lodu, w zbiorze Miecz przeznaczenia, str. 9

Ciekawostki

  • Na mapie do gry Wiedźmin Aedd Gynvael znajduje się w Kaedwen a nie w Naroku
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC BY-SA 3.0, o ile nie zaznaczono inaczej.
Przenieśliśmy się! Gamepedia połączyła siły z Fandomem, w rezultacie czego ta wiki została połączona ze swoim odpowiednikiem na Fandomie. Wiki została zarchiwizowana; prosimy czytelników oraz edytorów o przeniesienie się na połączoną wiki na Fandomie. Kliknij, aby przejść do nowej wiki.

CZYTAJ WIĘCEJ