Algernon Guincamp

Jurassic World: Dominion Dominates Fandom Wikis - The Loop

01:25

Algernon Guincamp, zwany Pinetym – czarodziej. Dość cierpliwy i łagodny. Urzędował na zamku Rissberg.

Historia

Geralt znał go z wykładów w katedrze zjawisk ponadnaturalnych w Oxenfurcie. Pinety również go zapamiętał z tamtego okresu, kiedy to wiedźmin uczęszczał na jego wykłady jako wolny słuchacz. Wystrój jego komnaty zdradzał zainteresowania właściciela. Pełno w niej było grafik i akwareli o erotycznej a nawet pornograficznej tematyce, modeli żaglowców, statków w butelkach, gablot z figurkami żołnierzyków i spreparowanych ryb.

Czarodziej zlecił wiedźminowi rozwiązanie problemu z energumenem dokonującym masowym morderstw na Tukajskim Pogórzu. Wraz z Harlanem Tzarą pomógł Geraltowi podczas jego patroli po Pogórzu, służąc teleportacją. Pokazał również wiedźminowi, jak funkcjonuje Rogowizna, jedna z osad, w której Sorel Degerlund dokonał rzezi. Po zniknięciu Geralta, ruszył mu wraz z Harlanem na pomoc. Dwaj czarodzieje schwytali wtedy Sorela i zabrali na Rissberg, za co później zostali zmuszeni do rezygnacji ze swoich stanowisk. Pinety z sympatii do Geralta oddał mu własny viroledański miecz, po czym udał się do Nilfgaardu, gdzie osiadł na stałe.

Ciekawostki

  • Lubił wędkować, kolekcjonował wojskowe figurki oraz skleja modele żaglowców.
  • Coś łączyło go w przeszłości z Koral.
  • Miał romans z Sabriną Glevissig .
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC BY-SA 3.0, o ile nie zaznaczono inaczej.
Przenieśliśmy się! Gamepedia połączyła siły z Fandomem, w rezultacie czego ta wiki została połączona ze swoim odpowiednikiem na Fandomie. Wiki została zarchiwizowana; prosimy czytelników oraz edytorów o przeniesienie się na połączoną wiki na Fandomie. Kliknij, aby przejść do nowej wiki.

CZYTAJ WIĘCEJ