Wiedźmińska Wiki

Przenieśliśmy się! Gamepedia połączyła siły z Fandomem, w rezultacie czego ta wiki została połączona ze swoim odpowiednikiem na Fandomie. Wiki została zarchiwizowana; prosimy czytelników oraz edytorów o przeniesienie się na połączoną wiki na Fandomie. Kliknij, aby przejść do nowej wiki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wiedźmińska Wiki
Alp - niebezpieczny kuzyn bruksy.
Tw3 book brown.png
Przedmiot można przeczytać.
Opis
Rynsztunek/slot
Księgi
Kategoria
Zwykły przedmiot
Typ
Książka
Źródło
Łup / Zakupu
Cena bazowa
10 Novigradzkie korony
Kupno
24 Novigradzkie korony
Sprzedaż
2 – 3 Novigradzkie korony
Waga
0 waga

Reading this book provides a bestiary entry for Alp.

Copies of this book can be found in the following locations:

  • In a terrace house just south of Lisek Chytrusek (×2).
  • In corner house east of Bażanciarnia w Górne Miasto.
  • One of two houses north-northeast of Sklep z ziołami w Górne Miasto.
  • Gospodarstwo Gelensera

Dziennik

Badając podania dotyczące bruks, natknąłem się na pewne nieprawidłowości, które nijak nie pasują do tego, co wiemy na temat tych niebezpiecznych wampirów. Okazało się, że świadkowie opisywali alpa, nie bruksę! To niezwykłe odkrycie, które jest kamieniem milowym w klasyfikacji tych potworów.
Osobiście nie wierzę, że alp jest zdolny do polimorfii, mimo, że w legendach pojawiają się wzmianki, że wampir ten potrafi zamienić się w czarnego psa lub jadowitą ropuchę. Natomiast jest więcej niż pewne, że - podobnie jak bruksa - może przybierać postać pięknej kobiety, dzięki czemu z łatwością może wmieszać się w tłum. Pomyśleć, że mogłem mijać takiego potwora i nic o tym nie wiedzieć! Fascynujące!
Jedną z podstawowych różnic pomiędzy kuzynami jest ich sposób walki w formie wampirzej. Alp posiada zdolność przemiany w mgłę, dzięki czemu może błyskawicznie zmieniać miejsce i atakować znienacka. Stąd zapewne wzięła się jego ludowa nazwa - Zmora.