Wiedźmińska Wiki

Crossover banner.jpg
Wiedźmin Wiki na Fandomie

CZYTAJ WIĘCEJ

Wiedźmińska Wiki
Alvin w grze Wiedźmin

Alvin - silne Źródło, sierota, jeden z głównych bohaterów gry Wiedźmin.

Pierwszy raz Alvina spotykamy, gdy jego opiekunka ginie na obrzeżach Wyzimy zabita przez barghesty. Po doznanym szoku dziecko wygłasza przepowiednię Itliny. Po długim przechodzeniu z rąk do rąk i kilkakrotnym porwaniu przez Salamandrę chłopiec pojawia się w wiosce Odmęty, gdzie zajmuje się nim Alina.

Po jej śmierci podąża za Geraltem. Wichry losu rzuciły go wprost w środek konfliktu politycznego. Chłopaka uwięziono w okupowanej przez elfy wiosce. W trakcie obławy wioski przez Zakon Płonącej Róży malec teleportuje się i słuch o nim ginie.

Dane z dziennika

Chłopiec o imieniu Alvin cudem uszedł z życiem po ataku barghestów, w czasie którego zginęła jego przybrana matki. Na skutek szoku zaczął wieszczyć i wygłosił przepowiednię Itliny. Sądzę, że Alvin jest Źródłem- posiada zdolności magiczne, nad którymi nie panuje.

Alvin trafił pod opiekę Abigail, a wiedźma przekazała chłopca Wielebnemu. Kapłan wydał sierotę zbirom z Salamandry, którzy żądali, aby mieszkańcy Podgrodzia oddawali im dzieci. Zabiłem bandytów i uwolniłem Alvina.

Ciekawostki

  • Ze względu na umiejętności i cechy charakterystyczne wyglądu można spekulować, że Alvin był spokrewniony z Ciri, potomkinią Muriel.

Spekulacje na temat Alvina

Istnieją liczne przesłanki wskazujące na to, że chłopiec przeniósł się w czasie, zmienił imię na Jakub de Aldesberg, przekształcając Zakon Białej Róży w Zakon Płonącej Róży i stając się jego Wielkim Mistrzem:

  • Wskazują na to wypowiedzi samego Wielkiego Mistrza, odzwierciedlające rady, które Geralt udzielał Alvinowi,
  • Jakub posiadał znoszony Amulet z Dwimerytu, bardzo podobny do tego który Geralt podarował Alvinowi jednakże ten należący do Jakuba był zbyt wyświechtany by mieć całkowitą pewność, że jest to ten sam amulet.
  • Kiedy Alvin wyraża chęć na zostanie wiedźminem, Geralt namawia go na zostanie rycerzem. Chłopak odpowiada, że zostanie wiedźmino-rycerzem. Po rozmowie z Zygfrydem dowiadujemy się, że nawet wiedźmini mogą wstąpić do zakonu.
  • Sam Geralt, wraz z Jaskrem, zastanawiali się czy Alvin to Jakub. Niestety oboje dochodzą do wniosku, że nigdy do końca nie będą mieć pewności.
  • W Odmętach bawiąc się w ,,Zabij Elfa" zawsze bawił się jako Wielki Mistrz
  • W Wiedźminie 2, w Bindudze spotykamy małego chłopca o imieniu Alvin. Jest to postać niepowiazana z żadnym zadaniem.