Wiedźmińska Wiki

Przenieśliśmy się! Gamepedia połączyła siły z Fandomem, w rezultacie czego ta wiki została połączona ze swoim odpowiednikiem na Fandomie. Wiki została zarchiwizowana; prosimy czytelników oraz edytorów o przeniesienie się na połączoną wiki na Fandomie. Kliknij, aby przejść do nowej wiki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wiedźmińska Wiki
G SS Alzur.jpg

Alzur - wielki czarodziej pochodzący z Mariboru, twórca wielu zaklęć, np. Podwójnego Krzyża Alzura, Tarczy Alzura czy Pioruna Alzura. Dał życie wielu potworom, z których kilka nadal krąży po świecie, a jeden z nich, ogromny wij, zmasakrował go i zrujnował pół Mariboru. Alzur miał głos jak dzwon i dykcję oratora. Skutkiem nieudanej próby wywołania Pioruna Alzura było Niszczące Gradobicie Merigold.

Jego nauczycielem był Cosimo Malaspina, a uczniem Idarran z Ulivo. Według Ortolana, Alzur i Malaspina byli twórcami mutacji wiedźminów.

Biografia

Alzur miał głos jak dzwon i dykcję oratora. Skutkiem nieudanej próby wywołania Pioruna Alzura było Niszczące Gradobicie Merigold. Był mistrzem hybrydyzacji, mutowania i modyfikowania genetycznego. Dał życie wielu potworom, z których kilka nadal krąży po świecie, a jeden z nich, ogromny wij, zmasakrował go i zrujnował pół Mariboru. Alzur jest uważany, wraz ze swoim mistrzem, Cosimo Malaspiną, za twórcę pierwszych wiedźminów. Był nauczycielem Idarrana z Ulivo. Wraz z Malaspiną i Idarranem pracował nad zmianą zwykłego człowieka w tytana, o niewyobrażalnej sile, wytrzymałości, długowieczności i odporności na choroby. Nawet jeśli im się to udało, to sekret swych hybryd zabrali do grobu.

Wiedźmin

Od Abigail dowiadujemy się że pracował nad teorią magii ale też wiele podróżował, natknął się kiedyś na istotę prawie całkowicie odporną na zaklęcia. Potwór miał lwie ciało z ludzką głową. W późniejszych badaniach Alzur odkrył że istoty tego pokroju tracą połowę swojej mocy gdy rozwiąże się zadaną przez istotę zagadkę, mag miał do nich dryg.

Galeria

Gwint

Dane z książek Sapkowskiego

Jedenaście lat temu, kiedy wypędzono cię z Kręgu, zginęły pewne strony z Zakazanych Ksiąg. Dobrze, że się znalazły i to wzbogacone komentarzem. Że też odważyłeś się zastosować Podwójny Krzyż Alzura, no, no. Nie sądzę, żebyś nie pamiętał, jak skończył Alzur. Kilka jego stworów podobno jeszcze krąży po świecie, w tym również ten ostatni: wij, który zmasakrował go i zniszczył pół Mariboru, zanim nie uciekł w lasy na Zarzeczu.


Droga, z której się nie wraca, w zbiorze Coś się kończy, coś się zaczyna, str.

Ciekawostki:

  • Alzur mieszkał przez pewien okres czasu na bagnach nie opodal Wyzimy. Zakochał się w pewnej kobiecie dla której niemal oszalał.