Wiedźmińska Wiki

Przenieśliśmy się! Gamepedia połączyła siły z Fandomem, w rezultacie czego ta wiki została połączona ze swoim odpowiednikiem na Fandomie. Wiki została zarchiwizowana; prosimy czytelników oraz edytorów o przeniesienie się na połączoną wiki na Fandomie. Kliknij, aby przejść do nowej wiki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wiedźmińska Wiki
Arachnomorf
Tw3 journal arachnomorph.png
Szczegóły
Rodzaj
Insektoidy
Odmiany
Idr
Występowanie
Jadowy Wykrot
Wieś Heddel
Podatności
Olej przeciw insektoidom
Znak Aard
Znak Aksji
Taktyka
Spits webbing which temporarily immobilizes its prey
Składniki
Krew potwora
Chitynowy pancerz
Jad

Zadania

  • Skazani na Drakenborg
  • Zaklinanie: Jakość kosztuje

Bestiariusz

Między pająkiem a muchą nigdy nie zaistnieje ugoda.
– przysłowie ofirskie

Podobnie rzecz się ma, gdy mowa o arachnomorfach i wszystkim, co nie jest w stanie im uciec – a doprawy niewiele takich istot spotkać można na świecie. Nie musi się jednak obawiać ich ten, kto zamierza orać pole czy wybiera się do lasu na jagody – arachnomorfy bowiem, jako dalecy, pokoniunkcyjni krewni zwykłych pająków, szczególnie upodobały sobie głębokie, cieniste jaskinie i nieprzebyte, mroczne puszcze. Kto by jednak się na nie natknął, lepiej, by zawczasu w myślach za grzechy żałował i żegnał się z życiem, bo zginie z pewnością, gdyż najszybszy nawet człowiek nie jest w stanie im umknąć. Groźniejszą i bardziej agresyną odmianą arachnomorfów są arachnomorfy olbrzymie, które są w stanie pożreć nawet wołu.
Ubicie arachnomorfa nie jest sprawą łatwą, ale istnieje na to kilka sposobów. Ze względu na dużą szybkość, jaką może rozwijać stworzenie, nie warto go gonić – lepiej zaczaić się i poczekać, aż samo przyjdzie. Potwór najczęściej atakuje z zaskoczenia i oplata ofiarę swoją siecią, pozwalając pochwyconemu co najwyżej parawać ataki. Dobrym moment by zaatakować jest wówczas, gdy arachnomorf wycofuje się na chwilę, by wytworzyć sieć.

Arachnomorf jest podatny na większość wiedźmińskich Znaków – można go ogłuszyć Aardem lub spróbować złapać w Yrden. Znak Aksji rownież pozwala na moment unieszkodliwić bestię. Dobrą strategią jest użycie przeciw niemu kuszy lub petard oraz pokrycie miecza olejem przeciw instektoidom.

Należy zachować szczególną czujność w starciu z arachnomorfem olbrzymim – potwór ten nie potrzebuje czasu, by wytworzyć nową sieć i może nią rzucać nieustannie. Potrafi także skakać na duże odległości, przygwożdżając ofiarę do podłoża. Znak Yrden wyłącznie go spowalnia.