Wiedźmińska Wiki

Przenieśliśmy się! Gamepedia połączyła siły z Fandomem, w rezultacie czego ta wiki została połączona ze swoim odpowiednikiem na Fandomie. Wiki została zarchiwizowana; prosimy czytelników oraz edytorów o przeniesienie się na połączoną wiki na Fandomie. Kliknij, aby przejść do nowej wiki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wiedźmińska Wiki
Arnout Vester
Tw3-vester-01.png
Arnout Vester
Module
|- Informacje
Przydomek / pseudonim(y)
Brenden Vilfe
Appo Saxon
Manfred Śmieszek
Rasa
Człowiek
Płeć
Mężczyzna
Kolor włosów
Brązowy
Kolor oczu
Brązowy
Narodowość
Nilfgaard
Profesja
Łowca Nagród
Pochodzenie
Nilfgaard

Arnout Vester (znany też jako Brenden Vilfe, Appo Saxon oraz Manfred Śmieszek) - pochodzący z Nilfgaardu (prawdopodobnie z Metinny) profesjonalny łowca głów działający od dalekiego Południa aż po Góry Smocze występujący w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Historia

Przed akcją gry

Swoją karierę zaczynał w półświatku. Później, gdy wspinał się po drabinie hierarchii, nadal używał metod stosowanych przez nilfgaardzkich przestępców. Jego ulubioną formą egzekucji było wyrywanie ofierze zębów i rozcinanie twarzy od ucha do ucha. W ten sam sposób karano w półświatku za długi.

W grze Wiedźmin 3: Dziki Gon

Jakiś czas po zjeździe w Loc Muinne został wynajęty przez cesarza Emhyra var Emreisa do odnalezienia i zamordowania albo pojmania Letho z Gulety – ostatniego człowieka, który miał dowody zlecenia królobójstw przez cesarza. Władca znacznie więcej płacił za żywego Letho. Vester nie chciał powiedzieć, ile wynosiła ta kwota, ale zdradził, że wystarczyłaby do zakupu rezydencji w Kovirze i spokojne spędzenie reszty życia.

Miejsce pobytu wiedźmina zdradził mu Ludvik. Letho ubiegł Arnouta, pozbył się jego zwiadu i ruszył z Geraltem do wsi Zalipie, gdzie przebywał łowca głów.

W trakcie rozmowy między Arnoutem i Letho kusznik Nilfgaardzyka strzelił do wiedźmina, który ze strzałą w piersi zabił sześciu bandytów i padł na ziemię. Wtedy wkroczył Geralt, któremu wcześnie Letho zabronił się wtrącać. Vester oświadczył, że nic nie ma do Geralta i chce tylko zabrać głowę Letho jako dowód dla cesarza. Biały Wilk miał możliwość zabić Vestera i pozostałych przy życiu zbirów albo pozwolić im wziąć medalion wiedźmińskiej szkoły Żmii zamiast głowy.

Gdy łowcy byli już martwi (albo odjechali) Geralt zauważył, że bełt, którym został trafiony Letho, był nasączony zangwebarskim jadem. Gdy Letho się obudził, wyznał, że jest już zmęczony ciągłym uciekaniem przed pościgiem. Tym bardziej że niedawno wpadł w zasadzkę, z której ledwie uszedł z życiem. Obmyślił plan i przekupił kusznika Vestera, aby sfabrykować własną śmierć. W ten sposób wszyscy mieli uwierzyć, że nie żyje i miałby spokój. W zależności od wyboru Geralta Letho podziękował za jego niewielką interwencję albo miał pretensje, że Biały Wilk zabił łowców, bo teraz nikt nie rozgłosi wieści o jego śmierci.

Zadania

  • Duchy przeszłości