Artorius Vigo

Jurassic World: Dominion Dominates Fandom Wikis - The Loop

01:25
G SS Artorius Vigo.jpg

Artorius Vigo - czarodziej, należał do nielicznej grupy czarodziejów związanych z książęcym dworem w Toussaint. Uznawany był za mistrza arkanów magicznych dużego specjalisty od iluzji. Jego bratanicą jest Fringilla Vigo, którą wprowadził w arkany magii.

Historia

Jeden z nadwornych magów Toussaint i wuj Fringilli Vigo. Dzięki niemu, Fringilla została czarodziejką. Uznawany jest za potężnego maga i mistrza w dziedzinie iluzji. Dowodem jego wielkich umiejętności jest Kraina Tysiąca Baśni.

Wiedźmin 3: Krew i Wino

Został wspomniany w grze Wiedźmin 3: Krew i Wino jako twórca Krainy Tysiąca Baśni.

Dane z książek Sapkowskiego

A później, gdy elfów już nie było, a Toussaint zostało księstwem - nielicznej grupie czarodziejów związanych z domem książęcym. Między innymi Artoriusowi Vigo, mistrzowi arkanów magicznych, dużemu specjaliście od iluzji. I jego młodej bratanicy, Fringilli, mającej do iluzji szczególny talent.
Pani Jeziora, str. 106

Galeria

Gwint

The Witcher (po polsku Wiedźmin)

Dane z pozostałych źródeł

  • W serialu the witcher w postać Artoriusa wcielił Terence Maynard , natomiast głosu użyczył Jakub Wieczorek.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC BY-SA 3.0, o ile nie zaznaczono inaczej.
Przenieśliśmy się! Gamepedia połączyła siły z Fandomem, w rezultacie czego ta wiki została połączona ze swoim odpowiednikiem na Fandomie. Wiki została zarchiwizowana; prosimy czytelników oraz edytorów o przeniesienie się na połączoną wiki na Fandomie. Kliknij, aby przejść do nowej wiki.

CZYTAJ WIĘCEJ