Wiedźmińska Wiki

Przenieśliśmy się! Gamepedia połączyła siły z Fandomem, w rezultacie czego ta wiki została połączona ze swoim odpowiednikiem na Fandomie. Wiki została zarchiwizowana; prosimy czytelników oraz edytorów o przeniesienie się na połączoną wiki na Fandomie. Kliknij, aby przejść do nowej wiki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wiedźmińska Wiki

Artur de Vleester – postać wspomniana w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon. Czarodziej mieszkający w Novigradzie, były kochanek Filippy Eilhart. Czarodziejka porzuciła mężczyznę, a ten bardzo źle przeżył ich rozstanie.

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Po rozpoczęciu polowań na czarownice Filippa schroniła się w ruinach Est Tayiar, gdzie przeprowadzała eksperymenty i próbowała magicznie przywrócić sobie wzrok. Jej wysiłki okazały się bezskuteczne, a w dodatku na jej trop wpadli Łowcy Czarownic. Pod postacią sowy czarodziejka udała się do Novigradu. Wykorzystując dawne uczucie, które łączyło ją i Artura, Filippa poprosiła go o pomoc. Jednakże nie przewidziała tego, że de Vleester ujrzy w całej sytuacji doskonałą okazję do osobistej zemsty za dawne porzucenie go. Przekonał Filippę, że w mieście bezpieczniejsza będzie pod postacią sowy, a nie człowieka. Czarodziejka posłuchała go, a gdy przemieniła się w ptaka, Artur założył jej na nogi kajdany z dwimerytu uniemożliwiające powrót do ludzkiej postaci.

Dalsze losy Artura Geralt poznaje z wykazu więźniów znalezionego na biurku naczelnika więzienia Deireadh w zadaniu Wielka ucieczka. Piątego dnia Birke de Vleester został osadzony za stosowanie magii. Pięć dni później przyznał się do winy i skazano go na spalenie na stosie. Wyrok wykonano jedenastego dnia Birke.

Po zatrzymaniu czarodzieja jego majątek, w tym Filippa pod postacią sowy, został zlicytowany. Ptaka kupił niczego nieświadomy Zoltan i nadał jej imię Polly.