Wiedźmińska Wiki

Przenieśliśmy się! Gamepedia połączyła siły z Fandomem, w rezultacie czego ta wiki została połączona ze swoim odpowiednikiem na Fandomie. Wiki została zarchiwizowana; prosimy czytelników oraz edytorów o przeniesienie się na połączoną wiki na Fandomie. Kliknij, aby przejść do nowej wiki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wiedźmińska Wiki
Bagna

Bagna – Na drugim brzegu jeziora, w pobliżu Wyzimy, leży sporej wielkości obszar podmokłych moczarów. To siedziba niewielkich społeczności ludzkich, a także różnej maści potworów. Nie jest tam bezpiecznie nawet w dzień, w każdej chwili spod mulistej wody może wyskoczyć utopiec albo bloedzuiger. Przypadkowy podróżny powinien również uważać na zwodnicze ogniki, które mają w zwyczaju wabić nieostrożnych wędrowców coraz głębiej w mokradła, aż w końcu nieszczęśnicy giną, wciągnięci przez błoto. Aby tu dotrzeć, należy na Grobli w Wyzimie wynająć przewoźnika i przeprawić się łodzią przez jezioro.

W małej, odciętej od świata wiosce na bagnach mieszkają ceglarze. Żyją z wydobywania i wypalania gliny. Ich przywódczynią jest nieco nawiedzona kobieta o imieniu Vaska.

W głębi mokradeł pracuje grupa drwali, zarabiając na sprzedaży drewna wyzimskim rzemieślnikom. Przewodzi im krasnolud Yaren Bolt, który trzyma swoich ludzi żelazną ręką.

Bagna to miejsce, gdzie człowiek musi pochylić głowę przed wybujałą i dziką naturą. Dlatego właśnie osiedlili się na nich druidzi, zakładając święty gaj z drzewem życia w centralnym punkcie. Święci mężowie nie dopuszczają żadnej przemocy na terenie gaju, opiekują się chorymi zwierzętami, a nawet goszczą driadę.

Zasnute mgłą moczary kryją wiele tajemnic. Można tutaj natrafić chociażby na niewielką polanę, gdzie stoją posągi ogromnych golemów, częściowo zagrzebane w błocie i zastygłe jakby w pół kroku. Jeden z nich sprawia szczególnie niepokojące wrażenie, górując złowrogo nad polaną.

Zadanie

Miejsca