Wiedźmińska Wiki

Przenieśliśmy się! Gamepedia połączyła siły z Fandomem, w rezultacie czego ta wiki została połączona ze swoim odpowiednikiem na Fandomie. Wiki została zarchiwizowana; prosimy czytelników oraz edytorów o przeniesienie się na połączoną wiki na Fandomie. Kliknij, aby przejść do nowej wiki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wiedźmińska Wiki

Ban Ard

Ban Ard - miasto położone w Kaedwen; znajduje się tam szkoła czarodziejów, gdzie nauki pobierał m. in. Rience, (został z niej usunięty za kradzieże).

Absolwenci szkoły w Ban Ard uchodzą w opinii czarodziejek za mniej zdolnych od absolwentek Aretuzy.

Pancerni żołnierze z tego miasta wchodzili w skład armii Kaedwen.

W Wiedzminie 1 w akcie 2 dowiadujemy się od Golana Vivaldiego (jeśli powiemu mu że jest niewinny) że Azar Javed był uczniem w akademii czarodziejów w Ban Ard ale został wydalony z rzeczy,które nawet Magikom wydawały się odrażające.

Ważniejsze budynki i miejsca

Ważniejsi mieszkańcy

  • Detmold - czarodziej
  • Bras (najlepszy miecznik wśród czarodziejów, możemy spotkać go w Loc Muinne)

Dane z książek Sapkowskiego

Dotyczące opisu:

Przypomnijcie sobie burgrabię z Ban Ard. Był półelfem, a nawoływał do pokoju i współpracy. Zginął od skrytobójczej strzały.


Krew elfów, str. 114

Pancerni z Ban Ard kłusowali po polu, wzbijając tumany pyłu. Upał był straszliwy.


Czas pogardy, str. 224

Dotyczące lokalizacji:

Udało mi się ustalić tylko, że studiował dwa lata w szkole czarodziejów w Ban Ard. Wywalili go stamtąd, przyłapawszy na drobnych kradzieżach. Pod szkołą, jak zwykle, czekali werbownicy z kaedweńskiego wywiadu. Rience dał się zwerbować. Co robił dla wywiadu Kaedwen, nie udało mi się ustalić. Ale odrzuty ze szkoły czarodziejów zwykle szkoli się na morderców. Pasuje?


Czas pogardy, str. 21