Wiedźmińska Wiki

Przenieśliśmy się! Gamepedia połączyła siły z Fandomem, w rezultacie czego ta wiki została połączona ze swoim odpowiednikiem na Fandomie. Wiki została zarchiwizowana; prosimy czytelników oraz edytorów o przeniesienie się na połączoną wiki na Fandomie. Kliknij, aby przejść do nowej wiki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wiedźmińska Wiki

Beauclair w Krwi i Winie

Miasto Beauclair - gród otaczający post elficki pałac Beauclair, stolica księstwa Toussaint, zbudowany zapewne po rekonstrukcji pałacu przez Faramonda i objęciu rządów przez księżnę Ademartę, pierwszą panią na zamku.

Przybywający do miasta kupcy, zarządcy winiarni i inni podróżni powiadają, że Beauclair jest zaczarowanym miejscem, gdzie każdy się zakochuje i nie chce wyjechać .

Wiedźmin 3: Krew i Wino 

W czasie akcji gry w stolicy Toussaint odbywa się Rzeź. Wampir wyższy Dettlaff, utytułowany "Bestią z Beauclair" , po niespełnieniu żądań postawionych przed księżną , wysłał na stolicę "wojsko" wampirów. Giną setki ludzi, miasto jest palone. Stolicę atakują fledery, garkainy, ekimmy i inne wampiry niższe, a także bruxy i alpy. Rzeź zostaje przerwana poprzez odstąpienie wampirów, co zależy, albo przez Dettlaffa gdy przeżyje lub po jego śmierci kiedy przestaną być pod jego kontrolą. Gdy natomiast "Bestia" zostanie zabita, wampiry zaprzysięgną zemsty Regisowi, który był za to odpowiedzialny. Po kilku dniach miasto zostaje przywrócone do względnego porządku i w konsekwencji, odbywa się ceremonia wręczenia Geraltowi najwyższego odznaczenia państwowego Vitis Vinifera, na której w zależności od naszego wyboru, siostry się pogodzą, albo Sylvia Anna zabiję swoją siostrę, a sama zostaje zastrzelona przez kapitana de La Tour.

Gdy Dettlaff zabije Syannę, wiedźmin trafi do więzienia i nie zobaczymy co działo się w Beauclair po Rzezi.

Galeria

Dane z książek Sapkowskiego

Przebudziła się czarodziejka Fringilla Vigo w zamku Beauclair, przebudziła się kapłanka Sigrdrifa ze świątyni bogini Freyji na wyspie Hindarsfjal


Wieża Jaskółki, str.

- Ucieszy się pani Anarietta - powtórzył baron de Peyrac-Peyran. - Ha, na honor! Zabieramy was wszystkich do zamku Beauclair. Tylko bez wymówek, wicehrabio, żadnym wymówkom ucha nie dam!


Wieża Jaskółki, str.

Dotyczące wyglądu

- Foremny zameczek - rzekł z podziwem Cahir. - Niech mnie, w samej rzeczy foremny i cieszący oko zameczek.
- Dobrze księżna mieszka - powiedział wampir. - Przyznać trzeba.
- Wcale ładny, kurwa domek - dodała Angouleme.
- Pałac Beauclair - powtórzył nie bez dumy Reynart de Bois-Fresnes. - Elfia budowla, leciutko jeno przerobiona. Ponoć przez samego Faramonda.
- Nie ponoć - zaprzeczył Regis. - Ale ponad wszelką wątpliwość. Styl Faramonda widoczny jest przecież na pierwszy rzut oka. Wystarczy spojrzeć na te wieżyczki.
Zwieńczone czerwienią dachówek wieże, o których mówił wampir, strzelały w niebo smukłymi białymi obeliskami, wyrastając z filigranowej, rozszerzającej się ku dołowi konstrukcji samego zamku. Widok nieodparcie kojarzył się ze świecami, z których fasetony wosku spłynęły na misternie rzeźbioną podstawę lichtarza.
- U stóp Beauclair - wyjaśnił Reynart - rozpościera się miasto. Mur, ma się rozumieć, dobudowano później, wiecie wszak, że elfy nie otaczały miast murami.


Pani Jeziora, str. 67

Potem były gwarne i pachnące fermentującym moszczem uliczki miasta, potem mroczny park pełen topoli, cisów, berberysów i bukszpanów. Potem były klomby róż, głównie odmian multiflora i centiflora. Potem były rzeźbione kolumny, portale i archiwolty pałacu, byli pachołkowie i lokaje w liberiach.


Pani Jeziora, str. 67

Ciekawostki

  • Beauclair - miejscowość i gmina we Francji.