Wiedźmińska Wiki

Crossover banner.jpg
Wiedźmin Wiki na Fandomie

CZYTAJ WIĘCEJ

Wiedźmińska Wiki

Bienvenu La Louve - o tej królowej Temerii wiele mówi jej przydomek: La Louve, czyli "Wilczyca". I fakt, że dla Calanthe, późniejszej słynnej królowej zwanej Lwicą z Cintry, była ideałem i świetlanym przykładem do naśladowania.

Jej pierwszym księciem-małżonkiem był Ragbard, diuk Ellander. Małżeństwo to zostało po krótkim czasie rozwiązane - powszechna plotka głosiła, że diuk Ragbard, choć z pozoru dziarski i męski, całkowicie zawiódł łóżkowe oczekiwania królowej Bienvenu. Śpiewano w Temerii plugawe i paszkwilanckie piosneczki, w których porównywano Ragbarda do rumaka, który jeśli nawet zdoła cudem jakimś pocwałować, to tylko na nikczemnie krótkim dystansie.

Drugim małżonkiem był Hugo z Rivii. Niewiele o nim wiadomo - oprócz tego, że pod względem sił męskich znacznie górował nad pierwszym księciem małżonkiem, Ragbardem. Plotkowano jednak, że musiał mocno się wysilać, by spełnić oczekiwania królowej - stąd też jego wiecznie podkrążone oczy i niechęć do jazdy konnnej, z której to niechęci słynął.

W każdym razie udało mu się to, co nie udało się poprzednikowi - Bienvenu zaszła w ciążę i urodziła syna, Medella, następcę tronu Temerii. Jako ojciec następcy tronu Hugo zyskał pewną pozycję i faktycznie wytrwał u boku królowej aż do śmierci. Własnej. Z wyczerpania, albowiem usilnie starał się dać królowej drugiego potomka - co mu się jednak nie udało. Gmin zaś drwił sobie z niego w licznych paszkwilanckich (a niezbyt smacznych) piosenkach "o księciu zajeżdżonym na śmierć".

Władcy Temerii historyczny herb władców Temerii historyczny herb następców tronu Temerii

poprzedni herb Temerii aktualny herb Temerii

DezmodGeddesGardicGoidemarCedricGriffinBienvenu La LouveMedellFoltest
Królowe i książęta-małżonkowie
VinifridaVulpia z BruggeRiannonAdda z CidarisBerengaria ThyssenClarissa z ToussaintRagbard z EllanderHugo z RiviiSancia z Sodden
Inni członkowie dynastii temerskiej
Maria PulcheriaLeticia CharbonneauAmavetFionaAdda TemerskaAdda BiałaBussy La ValetteAnais La Valette

Źródła