Wiedźmińska Wiki

Crossover banner.jpg
Wiedźmin Wiki na Fandomie

CZYTAJ WIĘCEJ

Wiedźmińska Wiki

Bleobheris albo Wielki Bleobheris - święty dąb, którym opiekują się miejscowi druidzi. Według legendy jest on najstarszym dębem, który wykiełkował z wyrzuconego przez fale Żołędzia zanim te ziemie zamieszkały jakiekolwiek rasy humanoidów. Polana pod Bleobherisem, zwana przez druidów Miejscem przyjaźni, słynie jako miejsce spotkań towarzysko-kulturalnych przedstawicieli wszystkich ras i stanów.

Dane z książek Sapkowskiego

Polana pod dębem Bleobherisa, miejsce częstych wieców, postojów podróżnych i spotkań wędrowców, słynęła z tolerancji i otwartości. Opiekujący się wiekowym drzewem druidzi zwali polanę "Miejscem przyjaźni" i chętnie gościli tu każdego.


Krew elfów, str. 10

- Pokój, pokój! - siwowłosy druid w białej szacie ostrym, władczym głosem zażegnał awanturę. - Nie godzi się, moi panowie! Nie tu, nie pod konarami Bleobherisa, dębu starszego od wszystkich sporów i zwad tego świata! I nie w przytomności poety Jaskra, którego ballady winny uczyć nas miłości, nie kłótni.


Krew elfów, str. 13

Ha, nawet na żywej korze świętego Bleobherisa, spójrzcie jeno, o, tuż nad głową pana poety, wyrzezany kozikiem ohydny wyraz.


Krew elfów, str. 19

Ciekawostki i inne informacje