Wiedźmińska Wiki

Przenieśliśmy się! Gamepedia połączyła siły z Fandomem, w rezultacie czego ta wiki została połączona ze swoim odpowiednikiem na Fandomie. Wiki została zarchiwizowana; prosimy czytelników oraz edytorów o przeniesienie się na połączoną wiki na Fandomie. Kliknij, aby przejść do nowej wiki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wiedźmińska Wiki
Borys
Tw3 Boris the troll.jpg
Troll Borys
Module
|- Informacje
Rasa
Troll
Płeć
Mężczyzna
Kolor oczu
Bursztynowo

Borys – skalny troll pojawiający się w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon. Lubi rozmawiać z ludźmi.

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Kiedy Geralt podróżował po Velen natrafił na trolla walczącego z nekkerami, któremu mógł pomóc. Po zabiciu wszystkich troll podziękował wiedźminowi za pomoc i powiedział, że zupa już się prawie ugotowała. Biały Wilk spytał się stwora co gotuje. Ten odpowiedział, że to stary trollowy przepis: Suptidrup. W jego skład wchodziły m.in ślimaki, żaby, czaszki i kwiaty. Dla smaku postanowił dodać jeszcze nekkera.

Geralt mógł się z ciekawości spytać co jeszcze dodaje do zupy, i czy nie gotuje on przypadkiem ludzi. Borys zaprzeczył, ponieważ ludzie mówią czasem coś ciekawego. Jak nie, to wtedy trafiają do zupy. Wtedy troll też oznajmił że lubi rozmawiać z ludźmi, w przeciwieństwie do nekkerów i ghuli, które uważa za nudne, ponieważ nie mówią nic. Wiedźmin powiedział, że spotkał kiedyś gadającego ghula. Troll nie mógł w to uwierzyć, mówiąc że to tak jakby ogórek śpiewał.

Na końcu rozmowy Borys podarował Geraltowi w nagrodę głowę elfa dodając, że elfy są dobre, jak pomidor.

Ciekawostki

  • Ostatni tekst Borysa o elfach jest nawiązaniem do Wiedźmina 2. Tam troll mieszkający niedaleko Vergenoznajmił, że elf z cebulą jest dobry, jak pomidor.

Galeria

Uwagi