Wiedźmińska Wiki

Przenieśliśmy się! Gamepedia połączyła siły z Fandomem, w rezultacie czego ta wiki została połączona ze swoim odpowiednikiem na Fandomie. Wiki została zarchiwizowana; prosimy czytelników oraz edytorów o przeniesienie się na połączoną wiki na Fandomie. Kliknij, aby przejść do nowej wiki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wiedźmińska Wiki
Bruxa z Corvo Bianco
Szczegóły
Rodzaj
Wampiry
Odmiany
Bruxa
Występowanie
Corvo Bianco cellar
Podatności
Księżycowy Pył
Olej przeciw wampirom
Czarna Krew
Znak Yrden
Dodatkowe
Kłak potwora
Kieł wampira
Krew wampira
Ślina wampira
Większy niebieski mutagen

Zadania

  • Bestie z Toussaint

Bestiariusz

Bruxa, którą Geralt spotkał w piwnicy Corvo Bianco i którą zabił w samoobronie, różniła się od innych stworzeń swojego rodzaju. Przede wszystkim była bardziej inteligentna i artykułowanie słów w języku ludzi sprawiało jej mniejszy problem. Co więcej, bruxa ta związana była z Bestią, tajemniczym mordercą, który grasował w Beauclair.

Walcząc z nią, wiedźmin stanął przed nie lada wyzwaniem. Jak inne bruxy, tak i ta była nadludzko silna i szybka. Potrafiła stać się niewidzialna, atakowała za pomocą fali dźwięku i – jak na wampirzycę przystało – potrafiła wysysać krew.

Jak zwykle w przypadku tego typu wampirów, skuteczną bronią przeciw bruxie z Corvo Bianco był eliksir Czarna Krew, petarda Księżycowy Pył oraz srebrny miecz.