Wiedźmińska Wiki

Przenieśliśmy się! Gamepedia połączyła siły z Fandomem, w rezultacie czego ta wiki została połączona ze swoim odpowiednikiem na Fandomie. Wiki została zarchiwizowana; prosimy czytelników oraz edytorów o przeniesienie się na połączoną wiki na Fandomie. Kliknij, aby przejść do nowej wiki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wiedźmińska Wiki

CD Projekt sp. z o.o. (CDP) – polski wydawca gier komputerowych.

Przedsiębiorstwo zostało założone w maju 1994 przez Marcina Iwińskiego i Michała Kicińskiego. Od początku swojej działalności zajmowało się dystrybucją na polskim rynku oprogramowania na płytach CD-ROM. Posiada oddziały w Czechach, na Słowacji i Węgrzech. Jest dystrybutorem firm: CDV, JoWooD, Konami, Microsoft, NCsoft, Sega, THQ, Ubi Soft, Blizzard czy Vivendi Games. Od 1994 roku do dnia dzisiejszego CD Projekt zlokalizował przeszło 200 gier.

Historia

W lutym 2002 roku firma uruchomiła nową jednostkę - CD Projekt RED, zajmującą się tworzeniem gier komputerowych na PC. Pierwszą ich grą jest Wiedźmin, oparty na scenariuszu powstałym na podstawie prozy Andrzeja Sapkowskiego. W marcu 2005 zespół CD Projekt RED składał się z 31 osób.