Cedric (NPC)

Jurassic World: Dominion Dominates Fandom Wikis - The Loop

01:25
Tw2 journal Cedric.png

Cedric - czyt. [cedrik]; elf, były Scoia'tael. Postać stworzona na potrzeby gry komputerowej Wiedźmin 2: Zabójcy Królów. Cedric jest rzemieślnikiem i łowcą, odpowiedzialnym za bezpieczeństwo Bindugi.

Geralt po raz pierwszy spotyka go na wieżyczce strażniczej niedaleko Bindugi, pocieszającego swojego kompana Seherima.

Na pierwszy rzut oka elf jest spokojnym, wręcz obojętnym, osobnikiem. Niestety jego spokojne uosobienie jest raczej wynikiem ciągłego spożywania alkoholu: Cedrica bowiem niepokoją prorocze wizje, które bardzo utrudniają mu normalną egzystencję - jedynie alkohol jest skuteczny w ich tłumieniu.

Niezależnie od "ścieżki" jaką podąży Geralt, Cedric zostaje śmiertelnie ranny w trakcie obrony Triss przed Królobójcą. W ostatnich chwilach życia elf odnajduje ukojenie wśród drzew w lesie nieopodal Bindugi.

Zadanie

Dziennik

Ten niemłody już elf, z bliżej nieznanych powodów wybrał życie w ludzkiej osadzie. We Flotsam trudnił się traperstwem i powiadano, że nikt nie znał okolicznych lasów lepiej niż on: czy chodziło o rosnące tam rośliny, zwierzynę, czy też czyhające tam niebezpieczeństwa.
Za bohaterstwo trzeba czasem zapłacić najwyższą cenę. Gdy życie Triss było zagrożone, elf nie zawahał się stanąć w obronie czarodziejki i odniósł ranę, która okazała się śmiertelna. Tak zginął Cedric, lecz ofiara, którą poniósł, nie poszła na marne.

Ciekawostki:

  • Cedric był silnie związany z lasem nieopodal Bindugi - twierdził, że czuł jego obecność i że "wezwał go" w obliczu śmierci,
  • u Cedrica można zakupić wszystkie niezbędne komponenty potrzebne do wykonania zadania Serce Melitele, a także schemat Kartacza i pułapki na Kejrana,
  • podobała mu się Triss Merigold, podczas pierwszego spotkania zwrócił na nią uwagę - "Pięknie pachniesz.";
  • w Ścieżce Roche'a, podczas rozmowy z Detmoldem, Geralt wspomina go jako jedyną osobę obdarzoną proroczym darem, której mógłby zaufać. Ponadto, Biały Wilk nazywa go "pijakiem i zakochanym głupcem", przemilczając jego imię.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC BY-SA 3.0, o ile nie zaznaczono inaczej.
Przenieśliśmy się! Gamepedia połączyła siły z Fandomem, w rezultacie czego ta wiki została połączona ze swoim odpowiednikiem na Fandomie. Wiki została zarchiwizowana; prosimy czytelników oraz edytorów o przeniesienie się na połączoną wiki na Fandomie. Kliknij, aby przejść do nowej wiki.

CZYTAJ WIĘCEJ