Wiedźmińska Wiki

Przenieśliśmy się! Gamepedia połączyła siły z Fandomem, w rezultacie czego ta wiki została połączona ze swoim odpowiednikiem na Fandomie. Wiki została zarchiwizowana; prosimy czytelników oraz edytorów o przeniesienie się na połączoną wiki na Fandomie. Kliknij, aby przejść do nowej wiki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wiedźmińska Wiki

Cena neutralności - Dodatkowa przygoda do gry komputerowej Wiedźmin wydana 10 kwietnia 2008 wraz patchem 1.3.

W przeciwieństwie do głównej kampanii gry, Cena neutralności nie zawiera dubbingu, lecz w Edycji Rozszerzonej była już zdubbingowana. Choć sama fabuła jest nowa, miejsca, w których się dzieje miały pierwotnie znaleźć się w głównej grze, ale zostały wycięte z wersji ostatecznej.

Fabuła

Uwaga! W dalszej części artykułu znajdują się szczegóły fabuły lub zakończenia utworu.


Fabuła dodatku jest swojego rodzaju parafrazą opowiadania A. Sapkowskiego - "Mniejsze zło". Akcja przygody rozgrywa się na wiele lat przed fabułą znaną z książek (rok 1232). Rolę maga Stregobora pełni czarodziejka Sabrina Glevissig, zamiast księżniczki Renfri autorzy stworzyli postać Deidre Ademeyn. Dodatek ów wyjaśnia m.in. przyczynę pojawienia się blizny na twarzy Eskela (oczywiście, wymyślony przez twórców gry, nie przez Sapkowskiego).

Postacie

Wspomniane

Zadania


Substances Graveir bone.png Wymagana rozbudowa

To hasło jest dopiero w powijakach. Jeśli możesz, rozbuduj je.