Wiedźmińska Wiki

Przenieśliśmy się! Gamepedia połączyła siły z Fandomem, w rezultacie czego ta wiki została połączona ze swoim odpowiednikiem na Fandomie. Wiki została zarchiwizowana; prosimy czytelników oraz edytorów o przeniesienie się na połączoną wiki na Fandomie. Kliknij, aby przejść do nowej wiki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wiedźmińska Wiki
Chireadan
Chireadan 01.jpg
Informacje podstawowe
Pochodzenie
Rinde , Redania
Profesja
Uzdrowiciel (profesja)
Krawiec (profesja)
Płeć
Mężczyzna
Rasa
Elf
Lud
Aen Seidhe (Lud Wzgórz)
Narodowość
Kaedwen , Ard Carraigh
Przynależność
Scoia'tael (dawniej)
Informacje rodzinne
Kolor włosów
Ciemny
Kolor oczu
Ciemny
Informacje rodzinne
Inni krewni
Errdil (kuzyn)
Wystąpienia

Chireadan - elf z Rinde, kuzyn Errdila , znajomy Geralta i Yennefer.

Zakochał się on w Yennefer. Był świadkiem walki Yennefer z Djinni w Rinde (Ostatnie życzenie).

Ciekawostki i inne Informacje

Dane z książek Sapkowskiego

- Jestem Chireadan - przedstawił się wyższy z elfów, ten o wyrazistej twarzy. Jak zwykle u przedstawicieli Starszego Ludu, nie sposób było ocenić jego wieku, mógł równie dobrze mieć dwadzieścia jak i sto dwadzieścia lat. - A to mój krewniak Errdil. Ten zaś szlachcic to rycerz Vratimir.


Ostatnie życzenie, str. 226

Geralt spojrzał bystro na elfa. Już po raz drugi wydało mu się, że dostrzega na jego twarzy ślad rumieńca. Zdziwiło go to nie mniej niż słowa Chireadana. Elfy czystej krwi nie zwykły zachwycać się ludzkimi kobietami. Nawet tymi bardzo pięknymi. Yennefer zaś, choć na swój sposób atrakcyjna, za piękność uchodzić nie mogła.


Ostatnie życzenie, str. 241
- I co z tego, że Chireadan się zorientuje? - wykrzywiła się złośliwie. - Pobiegnie po pomoc? Przez moją

barierę nie przejdzie nikt. Ale Chireadan nigdzie nie pobiegnie, nie uczyni nic przeciw mnie. Nic. Jest pod moim urokiem. Nie, nie chodzi o czarnoksięstwo, nie robiłam niczego w tym kierunku. Zwykła chemia organizmu. Zakochał się we mnie, bałwan. Nie wiedziałeś o tym? Zamierzał nawet wyzwać Beau na pojedynek, wyobrażasz sobie? Elf, a zazdrosny. To się rzadko zdarza. Geralt, ja nie bez powodu wybrałam ten dom.
Ostatnie życzenie, str. ??

Wiedźmin 1

W grze Wiedźmin spotykamy go jako członka grupy elfów z pobliża wioski Odmęty, którym przewodzi Toruviel. Opowiada nam, że w czasie kilku pogromów spalono mu karczmę, a on musiał ratować się ucieczką.

Galeria

Gra Wiedźmin

Wiedźmin Pożegnanie Białego Wilka


The Witcher (po polsku Wiedźmin)