Wiedźmińska Wiki

Przenieśliśmy się! Gamepedia połączyła siły z Fandomem, w rezultacie czego ta wiki została połączona ze swoim odpowiednikiem na Fandomie. Wiki została zarchiwizowana; prosimy czytelników oraz edytorów o przeniesienie się na połączoną wiki na Fandomie. Kliknij, aby przejść do nowej wiki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wiedźmińska Wiki
Cmentar
Bestiary Cemetaur full.png
Szczegóły
Rodzaj
Trupojady
Występowanie
Cmentary są rzadkie, podobnie jak inne trupojady pojawiają się na pobojowiskach i cmentarzach.
Odporności
są niewrażliwe na zwykłe trucizny, odporne na próby powalenia i ogłuszenia.
Podatności
wrażliwe na srebro i olej przeciw padlinożercom.
Taktyka
próbują powalić ofiarę i pożreć ją żywcem.
Składniki alchemiczne
Żuchwa cmentara
Biały ocet
Limfa abominacji

Cmentar- wielki potwór, podobny do graveira, jednakże sporo większy i dużo rzadszy od swojego krewniaka. Kolor jego skóry wcale nie jest żółtawy tak jak wielu uważa. Co więcej, jest on wręcz granatowy, dziwne że tak dużo ludzi go myli.

Występowanie Cmentara
Cmentara można spotkać na pobojowiskach, cmentarzach (jak sama nazwa wskazuje) i wszędzie tam gdzie ktoś zginął. Przyciąga go zapach świeżych zwłok. Nie pogardzi też padliną, zdarzały się też przypadki polowań na ludzi, zapuszczających się wieczorową porą na ich tereny.

Cmentar jest rzadki i żyje raczej samotnie, lecz można go też spotkać w niewielkich grupach. Jest on najbardziej groźnym i doświadczonym trupojadem.

Dziennik

Wiele napisano o ghoulach i graveirach, są to bowiem istoty, z którymi spotkać się może nawet prosty człowiek, jeśli pociąga go wojaczka lub jeśli z jakiegoś powodu postanowi odwiedzić cmentarzysko. Tymczasem cmentary są rzadkie, lecz gdy pojawią się w nekropolii, przejmują je we władanie. Wszystkie ghoule czują przed nim respekt i muszą się im pokłonić.