Wiedźmińska Wiki

Przenieśliśmy się! Gamepedia połączyła siły z Fandomem, w rezultacie czego ta wiki została połączona ze swoim odpowiednikiem na Fandomie. Wiki została zarchiwizowana; prosimy czytelników oraz edytorów o przeniesienie się na połączoną wiki na Fandomie. Kliknij, aby przejść do nowej wiki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wiedźmińska Wiki
Cmentarz na Bagnach

Cmentarz na bagnach – Kiedy dwór królewski zamieszkiwał w Starym Dworzyszczu, bagna wokół niego były regularnie osuszane i oczyszczane z potworów. Sporą część mokradeł zajmował stary cmentarz pamiętający jeszcze czasy elfów. W chwili obecnej główna nekropolia Wyzimy znajduje się w obrębie murów miejskich, a cmentarz na bagnach zamienił się w niebezpieczne, wilgotne uroczysko. Wejścia do wielu krypt zalała mulista woda, a pośród śmierdzących oparów można natknąć się na różne nieprzyjemne stworzenia. Mimo to uchodźcy ze Starej Wyzimy znaleźli schronienie w niewielkich jaskiniach, którymi usiane są moczary.

Na wzgórzu, gdzie zachowały się jeszcze resztki starożytnych nagrobków, stoi zniszczona, nadgryziona zębem czasu kaplica, w której niegdyś odprawiano żałobne nabożeństwa. W jej podziemiach znajduje się rozległa krypta. Chowano tam członków rodziny królewskiej.