Wiedźmińska Wiki

Przenieśliśmy się! Gamepedia połączyła siły z Fandomem, w rezultacie czego ta wiki została połączona ze swoim odpowiednikiem na Fandomie. Wiki została zarchiwizowana; prosimy czytelników oraz edytorów o przeniesienie się na połączoną wiki na Fandomie. Kliknij, aby przejść do nowej wiki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wiedźmińska Wiki

Codringher i Fenn - szyld przy wejściu głosił: "konsultacje i usługi prawne", jednak tak naprawdę to, co robili Codringher i Fenn miało niewielki związek z prawem. Starali się unikać kontaktu z prawem i jego przedstawicielami. Condringer był chory na astme a Jakub Fenn na początku uważany za ogólny mit i najłatwiejszy sposób wyłgania się Codringher'a od ścigania okazał się małym karzełkiem o ogromnej głowie i na dodatek kaleki. Do Dorian, gdzie zakład adwokacki "konsultacje i usługi" miał swoją siedzibę, miał zwyczaj przyjeżdżać Geralt. Wiedźmin był stałym klientem zarówno Codringhera jak i Fenna, i w razie kłopotów zwracał się do nich o pomoc lub radę. Była to organizacja skuteczna i bezwzględna w działaniu. Ostatecznie budynek spłonął, a Codringher i Fenn zginęli z rąk Schirrú.

Dane z książek Sapkowskiego

Nie minęła godzina, a wędrował już ulicami miasta Dorian, szukając znajomego zaułka i znajomego szyldu.
Napis na szyldzie głosił: "Codringher i Fenn, konsultacje i usługi prawne". Geralt jednak wiedział aż nadto dobrze, że to, co robili Codringher i Fenn, miało z reguły nad wyraz mało wspólnego z prawem, sami zaś partnerzy mieli mnóstwo powodów, by unikać jakiegokolwiek kontaktu zarówno z prawem, jak i z jego przedstawicielami. Wątpił też poważnie, by którykolwiek ze zjawiających się w kantorze klientów wiedział, co znaczy słowo "konsultacja".


Czas pogardy, str. 17

Geralt zakołatał, po czym cofnął się szybko. Wiedział, że zamontowany w drzwiach mechanizm może wystrzelić z ukrytych wśród okuć otworów długie na dwadzieścia cali żelazne szpikulce. Teoretycznie, szpikulce strzelały z drzwi tylko wtedy, gdy ktoś próbował manipulować przy zamku, względnie gdy Codringher lub Fenn naciskali na urządzenia spustowe, ale Geralt wielokrotnie już przekonał się, że nie ma niezawodnych mechanizmów i że każdy z nich działa czasem nawet wtedy, gdy działać nie powinien. I odwrotnie.


Czas pogardy, str. 18