Wiedźmińska Wiki

Przenieśliśmy się! Gamepedia połączyła siły z Fandomem, w rezultacie czego ta wiki została połączona ze swoim odpowiednikiem na Fandomie. Wiki została zarchiwizowana; prosimy czytelników oraz edytorów o przeniesienie się na połączoną wiki na Fandomie. Kliknij, aby przejść do nowej wiki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wiedźmińska Wiki
Czart
Tw3 journal chort.png
Szczegóły
Rodzaj
Relikty
Odmiany
Bies
Wyjec
Występowanie
Near Wieś Zalipie
Biały Sad
Odporności
Znak Aard
Podatności
Czarcia Purchawa
Olej przeciw reliktom
Taktyka
Charging their prey
Składniki
Skóra z czarta
Mutagen z czarta
Surowe mięso
Mózg potwora
Krew potwora
Kość potwora
Szpon potwora
Ucho potwora
Oko potwora
Kłak potwora
Serce potwora
Wątroba potwora
Ślina potwora
Jęzor potwora
Kieł z potwora

The bestiary entry for Czart can be acquired by reading "Bestie Tukajskiego Pogórza".

Zadania

  • Zlecenie: Tajemnicze ślady

Bestiariusz

Czart jest mniejszy od biesa, prawda. Ale wciąż dość duży, żeby cię zabić.
– Agnes Thistle, zielarka z Czarnego Lasu

Czart to nieco mniejszy kuzyn biesów i bukaczy. Kto jednak myśli, że z racji mniejszych rozmiarów nie należy się go obawiać, jest winny błędu – z gatunku tych, które popełnia się tylko raz w życiu. Żyjące w gęstych kniejach i puszczach czarty należą do najgroźniejszych potworów znanych człowiekowi.
Legendy mylą niekiedy czarta z silvanem, przypisując mu umiejętność mowy, dwunożną postawę i skłonność do wyżerania kapusty, psot oraz czynienia drobnych szkód w gospodarstwie. Pojawienie się w okolicy prawdziwego czarta szybko weryfikuje te opowieści. Stwory te nie mówią, poruszają się na czterech nogach, a ich „psoty” polegają raczej na zniszczeniu obejścia i zeżarciu wszystkiego, co się da, poczynając być może faktycznie od kapusty, lecz kończąc na drobiu, trzodzie, podwórkowym burku i samych gospodarzach.

Czarty walczą mało finezyjnie, ale za to skutecznie – szarżują prosto na przeciwnika i starają się obalić go na ziemię ciosem zadanym rogatym łbem. Przewróconego wroga gryzą, kopią i uderzają potężnymi łapami. Ze względu na swe rozmiary są w dużym stopniu niewrażliwe na efekty Znaku Aard, a zdolności regeneracyjne pozwalają im wylizać się nawet z poważnych ran w zaskakująco szybkim tempie.

Uwagi

  • Zabijając siedem krów lub więcej, w Białym Sadie, wezwie czarta.