Wiedźmińska Wiki

Przenieśliśmy się! Gamepedia połączyła siły z Fandomem, w rezultacie czego ta wiki została połączona ze swoim odpowiednikiem na Fandomie. Wiki została zarchiwizowana; prosimy czytelników oraz edytorów o przeniesienie się na połączoną wiki na Fandomie. Kliknij, aby przejść do nowej wiki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wiedźmińska Wiki
Dagon
Bestiary Dagon full.png
Szczegóły
Występowanie
jezioro w pobliżu wioski Odmęty
Odporności
Dagon jest bogiem, więc nie można go zabić.
Podatności
istota czerpie siłę z wiary swoich wyznawców, co może być jedyną słabością Dagona
Taktyka
"gdy Dagon wyjdzie na ląd, wraz z nim kroczyć będzie zniszczenie"
Składniki alchemiczne
Śluz Dagona

Dagon – "Nie jest umarłym ten, który spoczywa wiekami, nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami."

W głębinach, gdzie nie dociera światło słońca, drzemią potęgi starsze niż ludzkość. Bogowie i demony śpią w podwodnych miastach, czekając na swój czas, albowiem powiedziane jest, że kiedy nadejdzie godzina, przebudzą się i przyniosą światu zagładę. Jedna z tych istot nosi imię Dagon. Czai się na dnie jeziora i odbiera cześć od vodyanoi oraz żyjących na lądzie szaleńców, nawiedzanych przez koszmarne sny. Dagon jest uosobieniem siły i furii, a gdy wychodzi na ląd, staje się wcielonym zniszczeniem. Zakazane księgi, na przykład „Hymny szaleństwa i rozpaczy", podają sposoby na jego przywołanie, albowiem Dagona można wezwać tylko w miejscu, które zostało mu poświęcone.

Ciekawostki:

Dagon to główny bóg czczony przez północno-zachodnie ludy semickie. Prawdopodobnie opiekował się on rolnictwem i zbożem.