Wiedźmińska Wiki

Przenieśliśmy się! Gamepedia połączyła siły z Fandomem, w rezultacie czego ta wiki została połączona ze swoim odpowiednikiem na Fandomie. Wiki została zarchiwizowana; prosimy czytelników oraz edytorów o przeniesienie się na połączoną wiki na Fandomie. Kliknij, aby przejść do nowej wiki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wiedźmińska Wiki
"Daleko od domu"
Places Vodyanoi altar.png
Szczegóły
Akt(y)
2
Lokacje
Bagna
Zleca
Yaren Bolt
Nagrody
400 oreny + 2000 PD
Powiązane zadania
żaden
ID
q2003_wayhome

Fazy

Potwory

Drwale popadli w kłopoty - potwory odcięły ich od zaopatrzenia. Yaren obiecał mi zapłatę, jeśli uporam się z tym zagrożeniem. Muszę zabić potwory przy drodze oraz załatwić sprawę vodyanoi. Czas ma duże znaczenie, więc może powinienem udać się do Vaski - ona ma chyba dobry kontakt z ryboludźmi. Muszę zabić potwory przy drodze oraz załatwić sprawę vodyanoi. Mógłbym udać się w tej sprawie do Vaski.

Bloedzuigery

Grupa bloedzuigerów zlikwidowana. Bagna stały się lepszym miejscem. Zabiłem kilka bloedzuigerów. Muszę zabić wszystkie potwory, zagrażające drwalom. (100 XP)

Echinopsy

If Glinianki was not completed:Echinopsy ukatrupione, raczej nikt nie będzie za nimi tęsknił. Zabiłem kilka echinopsów. Muszę zabić wszystkie potwory zagrażające drwalom. (100 XP) lub
If Glinianki was already completed: Echinopsy ukatrupione, raczej nikt nie będzie za nimi tęsknił. Muszę zabić wszystkie potwory zagrażające drwalom. Może Vaska pomoże mi w sprawie vodyanoi. (100 XP)

Utopce

Utopce pożegnały się z naszym światem - tym razem na dobre. Zabiłem kilka utopców. Muszę zabić wszystkie potwory zagrażające drwalom. (100 XP + 200 XP when all monsters are dead)

Topór Yarena lub Paskudni ryboludzie

Side with Vaska:

Topór Yarena

Vaska, starsza ceglarzy, namówiła mnie na próbę pokojowego kontaktu z vodyanoi. Poinstruowała mnie, jak przekazywać wiadomości wodnej rasie. Aby dać coś do zrozumienia, powinienem pozostawić jakiś przedmiot na ołtarzu, pomiędzy dołami z gliną. W nocy zjawi się vodian, który również odpowie przedmiotem. Pozostawienie na ołtarzu topora Yarena będzie oznaczało chęć złożenia broni i zawarcia pokoju. Muszę namówić Yarena, żeby złożył swój topór w ofierze. lub

Kill the vodyanoi:

Paskudni ryboludzie

Powiedziałem Vasce, że mam zamiar zabić kapłana ryboludzi i w ten sposób rozwiązać problem. Kapłana znajdę nocą przy ołtarzu stojącym w pobliżu dołów z gliną. Zamierzam zabić kapłana ryboludzi przy ołtarzu.

Ofiara + Zadanie wykonane lub Vodyanoi zabity

Sided with Vaska:

Ofiara

Namówiłem Yarena na bezkrwawe rozwiązanie. Dał mi swój topór, abym przekazał go vodyanoi na znak pokoju. Muszę zanieść broń na ołtarz. O północy pojawia się tam jeden z ryboludzi - jeśli ofiara mu się spodoba, zostawi coś w zamian. Muszę złożyć topór w ofierze na ołtarzu vodianoi.

Zadanie wykonane

Zostawiłem topór na ołtarzu, a w zamian dostałem amulet symbolizujący pokój. Muszę iść do Yarena, aby mu o tym powiedzieć. Muszę poinformować Yarena o powodzeniu mojej misji. (1000 XP) lub

Killed the vodyan:

Vodyanoi zabity

Zabiłem vodyanoi, którego tak obawiali się drwale. Muszę sprawić, aby droga do przystani stała się bezpieczna.(500 XP)

Zapłata + Zapłata lub Porażka

Timely return:

Zapłata

Zrobiłem już wszystko, czego chciał ode mnie Yaren. Powinienem zgłosić się do niego po zapłatę. Powinienem zgłosić się po zapłatę do Yarena Bolta.

Zapłata

If Geralt gave Yaren the Beggartick: Yaren jest zadowolony z moich usług. Zapłacił mi zgodnie z umową. Yaren zapłacił mi zgodnie z umową. (400 oreny + 1000 XP) lub
If Geralt kept the Beggartick: Yaren jest zadowolony z moich usług. Zapłacił mi zgodnie z umową. Yaren zapłacił mi zgodnie z umową. (100 oreny + 1000 XP)

lub

Tardy return:

Porażka

Za długo zwlekałem. Yaren Bolt niezbyt się ucieszył. Jak się okazało, w międzyczasie potwory zabiły kilku drwali, a reszta uciekła. Nici z zapłaty. Nie udało mi się wykonać misji. (500 XP + Lesson: don't go wandering around doing other stuff when you are supposed to be at the Ołtarz Vodianoi)