Wiedźmińska Wiki

Przenieśliśmy się! Gamepedia połączyła siły z Fandomem, w rezultacie czego ta wiki została połączona ze swoim odpowiednikiem na Fandomie. Wiki została zarchiwizowana; prosimy czytelników oraz edytorów o przeniesienie się na połączoną wiki na Fandomie. Kliknij, aby przejść do nowej wiki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wiedźmińska Wiki
Donar an Hindar
Tw3 journal donar.png
Donar an Hindar
Module
|- Informacje
Rasa
Człowiek
Płeć
Mężczyzna
Kolor włosów
Szary
Kolor oczu
Niebieski
Tytuł(y)
Jarl
Narodowość
Skellige
Przynależność
Rada Jarlów
Klan Heymaey
Pochodzenie
Hindarsfjall

Donar an Hindar - jarl Hindarsfjall i jednocześnie najstarszy skelligijski jarl. Jest w ciągłym konflikcie z Lugosem Szalonym. Jego wnukiem jest jeden z pretendentów do korony Skellige - Otrygg.

Po rozwiązaniu sprawy rzezi w Kaer Trolde oczyszcza imię rodu an Craite.

Galeria

W grze Wiedźmin 3: Dziki Gon

Zadania

  • Umarł król, niech żyje król

Dziennik

Niewielu jarlów na Skellige cieszyło się takim szacunkiem i autorytetem jak stary Donar an Hindar. Mimo podeszłego wieku, wciąż sprawował funkcję przywódcy swego klanu, reprezentując go na wszystkich oficjalnych zgromadzeniach. Jedyną osobą, która potrafiła wyprowadzić z równowagi starego wojownika był Lugos Szalony, z którego rodem dzielił go jakiś dawny zatarg.

Siedziba rodu Hindar mieściła się, podobnie jak świątynia Freyji, na Hindarsfjall. Donar, jak przystało na sąsiada bogini, słynął z mądrych, wyważonych opinii oraz pobożności. Jego szacunek do religii nie rozciągał się jednak na bogów kontynentu, których bogate chramy zwykł za młodu łupić.

Ciekawostki