Wiedźmińska Wiki

Przenieśliśmy się! Gamepedia połączyła siły z Fandomem, w rezultacie czego ta wiki została połączona ze swoim odpowiednikiem na Fandomie. Wiki została zarchiwizowana; prosimy czytelników oraz edytorów o przeniesienie się na połączoną wiki na Fandomie. Kliknij, aby przejść do nowej wiki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wiedźmińska Wiki
Druid w grze Wiedźmin

Druidzi - Posługują się magią natury. Przywódcą Kręgu jest Hierofant, a przywódczynią może być Flaminika. Są długowieczni. Swoją działalność często skupiają wokół drzew, zakazując ich wycięcia.

Ważniejsze postaci

Tytuły druidzkie

Kręgi Druidzkie

  • Krąg Angreński,
  • Krąg Mayeński,
  • Krąg Kovirski,
  • Krąg Skelligijski

Ciekawostki i inne informacje

Dane z książek Sapkowskiego

Odwiedził druidów z angreńskiego Kręgu, tych, którzy opiekowali się wojennymi sierotami. Ciało jednego z druidów odnaleziono po jakimś czasie w pobliskim lesie, zmasakrowane, noszące ślady tortur.


Czas pogardy, str. 22

- Druidzi z Kovirskiego Kręgu - podjął po chwili czarodziej - znaleźli mnie w rynsztoku w Lan Exeter. Przygarnęli i wychowali. Na druida, ma się rozumieć. Wiesz, kim jest druid? To taki mutant, włóczęga, który chodzi po świecie i kłania się świętym dębom.


Czas pogardy, str. 141

[Regis:] druidzi są długowieczni. Stale przebywają na powietrzu, wśród pierwotnej i nieskażonej przyrody, a to znakomicie wpływa na zdrowie.


Chrzest ognia, str. 297