Duch Lasu

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Icon disambig.svg Ten artykuł dotyczy the ancient leshen in Wiedźmin 3. Informacje o osiągnięcie znajdziesz tutaj: Duch Lasu (osiągnięcie w grze Wiedźmin 3).


Duch Lasu

Tw3 journal woodlandspirit locked.png

Tw3 journal woodlandspirit.png

Szczegóły
Rodzaj
Relikty
Boss
Tak
Odmiany
Kernun
Leszy
Występowanie
Forest outside Ferlund
Odporności
unknown
Podatności
Bomba dwimerytowa
Olej przeciw reliktom
Znak Igni
Taktyka
controlling surrounding animals and plants
Składniki
Żywica leszego
Mutagen z prastarego leszego
Dodatkowe
Trofeum z leszego

Zadania

Bestiariusz

Obraziliśmy go, Sven. Duch Lasu mści się na nas. Mówi, że zboczyliśmy ze starej ścieżki.
– Harald z Ferlund
Niektóre potwory są tak potężne, że ludzie zaczynają oddawać im boską cześć. Tak było w przypadku leszego zamieszkującego pradawne lasy okalające wieś Ferlund. Starszyzna osady była wręcz przekonana, że potwór roztacza nad miejscowymi opiekę – broni przed wrogami, uczy sztuki myślistwa.

Wiedźmin miał jednak wątpliwości. Lesze są okrutnymi potworami – i starożytny osobnik mieszkający w puszczy pod Ferlund z pewnością nie był wyjątkiem.

Geralt wiedział, że jeśli zdecyduje się uwolnić mieszkańców wsi od rzekomego opiekuna, nie będzie to łatwe zadanie. Leszy zwany Duchem Lasu był na tyle potężnym osobnikiem, że zapewne opanował sztukę naznaczania. Oznaczało to, że pośród mieszkańców Ferlund znajdowała się osoba, którą potwór wypełnił swoją esencją. Póki takiego nieszczęśnika nie wygna się bądź nie zabije, leszy zawsze będzie się odradzać w pobliżu swego leża.

Nie lada wyzwaniem będzie też sama walka z leszym. Potwór miał posłuch wśród mieszkańców lasu – mógł więc wezwać na pomoc wilki, kruki, a nawet drzewa. Całe szczęście, miał też słaby punkt – wrażliwość na płomienie, w tym Znak Igni.
If Geralt appeases Duch Lasu:
Ostatecznie jednak do starcia nie doszło. Choć wiedźmin widział, że leszy jest mniej dobroduszny, niż chciałaby starszyzna, uznał, że zabicie go wyrządziło by więcej złego, niż dobrego.
If Geralt kills Duch Lasu:
Wiedźminowi udało się pokonać leszego, a puszcza okalająca Ferlund znów stała się bezpieczna. Nie znaczy to jednak wcale, że problemy mieszkańców wsi zostały rozwiązane...