Wiedźmińska Wiki

Przenieśliśmy się! Gamepedia połączyła siły z Fandomem, w rezultacie czego ta wiki została połączona ze swoim odpowiednikiem na Fandomie. Wiki została zarchiwizowana; prosimy czytelników oraz edytorów o przeniesienie się na połączoną wiki na Fandomie. Kliknij, aby przejść do nowej wiki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wiedźmińska Wiki
Ducha karciarz

Duch karciarza jest upiorem człowieka, mającego obsesję na grze w kości. Nie pozwolił, żeby tak "nieznaczna" rzecz jak śmierć rozdzieliła go z jego pasją. Prawdopodobnie jest autorem Pamiętnika kolekcjonera kości. Można go znaleźć na pozostałościach ruin obok Wioski Odmęty w Akcie Czwartym.

Jeśli w Trzecim Akcie Geralt decyduje, że to Triss zajmie się Alvinem, w Czwartym Akcie jest on zobowiązany do ratowania Alvina poprzez walkę z Duchem karciarza lub pokonanie go w kościanego pokera. Jeśli wybierze drugą opcję, może pozwolić mu żyć i zachować go jako przeciwnika do gry w pokera albo odesłać go do świata zmarłych.

Zadania

Notatki

  • Podczas zadania Alvin, opcja uratowania Alvina od Ducha karciarza przez grę pokera jest dostępna tylko wtedy, gdy zadanie Kościany poker: szuler nie jest jeszcze zakończone. Jeśli Geralt pokonał już trzech przeciwników-szulerów, zostaje tylko opcja walki.
  • Zabicie Ducha karciarza przynosi Geraltowi 200 oreny oraz PD.
  • Jeśli Geralt odda Alvina Triss w Akcie Trzecim, Duch nie będzie się pojawiał nad swoim szkieletem do momentu, gdy Alvin dostanie od Geralta amulet.