Dyskusja:Bitwa pod Brenną

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Dyskusja artykułu „Bitwa pod Brenną

Ta strona służy do dyskusji nad artykułem „Bitwa pod Brenną”. Przed napisaniem nowego wątku miej na uwadze kilka rzeczy:


Na razie nie trzeba chyba niczego poprawiać... Historię bitwy oraz kategorie na dole strony zamieszczę jutro

Może mi ktoś wytłumaczyć co Loża Czarodziejek ma do tej właśnie bitwy? Bo nie moge jakos tego zrozumiec, a na żadnych forach nic nie mogę znaleźć.

Odp.

Chcąc zakończyć wojnę Północy z Nilfgaardem, Loża, doprowadziła do owej bitwy. Jak doprowadziła? Otóż, czarodziejki z Loży, pełniły służbę na dworach, więc wpływały na poszczególnych władców. Masz nawet cytat:

"Dajmy im więc wielką i krwawą, straszną i okrutną bitwę. Doprowadźmy do takiej bitwy. Niech armie cesarza i wojska królów spłyną w tej bitwie krwią, a wtedy my, Wielka Loża, zmusimy ich do zawarcia pokoju". I tak się właśnie stało. Czcigodne Matki sprawiły, że doszło do bitwy pod Brenną. A władcy zostali zmuszeni do zawarcia pokoju cintryjskiego"

"Więc uczą nas kroniki, że konwent mistrzyń zebrał się na zamku Łysa Góra, by uradzić, jakim sposobem zakończyć szkodliwą wojnę, jaką wiedli ze sobą cesarz Południa i władcy Północy. Czcigodna Matka Assire, święta męczenniczka, rzekła, że władcy nie ustaną wojować, póki się porządnie nie wykrwawią. A Czcigodna Matka Filippa, święta męczenniczka, odpowiedziała: "Dajmy im więc wielką i krwawą, straszną i okrutną bitwę. Doprowadzimy do takiej bitwy. Niech armie cesarza i wojska królów spłyną w tej bitwie krwią, a wtedy my, Wielka Loża, zmusimy ich do zawarcia pokoju. I tak się właśnie stało. Czcigodne Matki sprawiły, że doszło do bitwy pod Brenną. A władcy zostali zmuszeni do zawarcia pokoju cintryjskiego."

Pozdrawiam, FOLTEST55 07:52, cze 23, 2012 (UTC)


Powie mi ktoś kiedy była bitwa? Miesiąc dokładniej? Z góry dziękuję.