Wiedźmińska Wiki

Przenieśliśmy się! Gamepedia połączyła siły z Fandomem, w rezultacie czego ta wiki została połączona ze swoim odpowiednikiem na Fandomie. Wiki została zarchiwizowana; prosimy czytelników oraz edytorów o przeniesienie się na połączoną wiki na Fandomie. Kliknij, aby przejść do nowej wiki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wiedźmińska Wiki
Dyskusja artykułu „Dziki Gon (księga)

Ta strona służy do dyskusji nad artykułem „Dziki Gon (księga)”. Przed napisaniem nowego wątku miej na uwadze kilka rzeczy:


Skąd wiadomo, ze to akurat Eredin Bréacc Glas i jego czerwoni jeźdźcy są Dzikim Gonem ? Wszak Eredin jest Elfem, nigdy nie było w książce powiedziane, że Dearg Ruadhri są Dzikim Gonem.

Myślę, że Gon istniał naprawdę, a ludność miejscowa pomyliła Eredina i jego bandę z Dzikim Gonem (przecież wieśniacy są strasznie łatwowierni i mogli pomylić te dwie rzeczy :P Przypomnijcie sobie bajki wieśniaków w "Krańcu Świata"...).

Gwynbleidd66 13:07, 29 gru 2006 (CET)

można się tylko domyślać... Ale raczej tak jest (jeźdzcy gonu gonili Ciri na Hirundum w jakimś celu, więc całkiem logicznie układa się wniosek że to sprawka Eredina)

Ale jest jakiekolwiek źródło? Bo w tym artykule to jest podane za pewnik...

A ja nie wiem, dlaczego "Aen Elle" przekierowuje na "Dziki Gon". Przecież nawet jeśli faktycznie Dziki Gon to Dearg Ruadhri, to to nie jest to samo. 79.162.165.162 18:16, 1 lip 2009 (UTC)

Dziki Gon

Dziki Gon to Dziki Gon.

Upiorna banda demonów. Istniejąca od zawsze.

Uważaj, patrzysz właśnie w oczy swojej ŚMIERCI!

Moim zdaniem

Świat Ludu Olch oraz świat, w którym żyje Ciri to dwa zupełnie inne wymiary. Ciri posiada niezwykłą zdolność podróży nie tylko pomiędzy wszystkimi światami, ale także przemieszczania się w czasie. Jeźdźcy z całą pewnością takich zdolności nie mają. Jednak możemy przyjąć, iż pewne zjawiska zachodzące w ich świecie, mają swoje odbicie w wymiarze Ciri. Być może to negatywne emocje jak nienawiść lub zgorzknienie powodują, że w świecie, w którym na nocnym niebie lśni Oko pojawia się kawalkada w tak przegniłej i przerażającej postaci. To jedyny sposób w jaki elfy mogą wpływać na ludzi z innego wymiaru. Przerażają ich.


Wilczyca 12:57, paź 15, 2010 (UTC)