Wiedźmińska Wiki

Crossover banner.jpg
Wiedźmin Wiki na Fandomie

CZYTAJ WIĘCEJ

Wiedźmińska Wiki
Dyskusja artykułu „Eredin Bréacc Glas

Ta strona służy do dyskusji nad artykułem „Eredin Bréacc Glas”. Przed napisaniem nowego wątku miej na uwadze kilka rzeczy:


Nie wydaje mi się, by Eredin był dowódcą czy choćby członkiem Dzikiego Gonu...

--Plaster 22:50, 1 sie 2006 (CEST)

"Liczne zaginięcia ludzi, a potem ich nagłe i niespodziewane powroty, tłumaczono jako porwanie przez Dziki Gon."

Bardzo podobne słowa mówi Eredin o swoich Jeźdzcach... nie mam teraz cytatu, ale powtarza praktycznie te słowa, które opisują Gon... Mówi o Jeźdzcach, przemierzających spiralę, porywających ludzi, którzy po wielu latach powracają, popatrzeć na groby przyjaciół. Mi podejrzenie do opisywania Gonu bardzo się nasuwa... Avalla'ch mógł podróżować do Tin na Bea (albo Tir na Lia mylą mi sie te dwie nazwy), a Eredin po Spirali, a jego jeźdzców ludzie nazwali Gonem... To tylko moje przypuszczenia i spekulacje, ale właśnie Wiki pomaga w rozwijaniu takich hipotez...

Poza tym jeźdzcy Gonu próbowali porwać Ciri. Ich słowa brzmiały "Jesteś nasza...", a przecież nze słów Avalla'ch'a wiemy, że Aen Elle czekali od dawien dawna na Ciri... Być może Eredin nie wytrzymał czekania (tak jak z Królem Olch) i postranowił szukać Ciri na własną rękę.

Jest rzeczywiście cytat:"Przez całe stulecia ludzie byli porywani, unoszeni przez jeźdźców, których wy nazywacie Dzikim Gonem".

--Plaster 23:11, 1 sie 2006 (CEST)