Egan

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
G SS Egan.jpg

Egan - Wiedźmin ze Szkoły Żmiji współpracujący z Letho, członek organizacji znanej jako Królobójcy. Razem z Serritem wyruszył zabić króla Henselta na rozkaz Cesarza Nilfgaardu. Przy próbie zamachu obok króla przypadkowo znalazł się Geralt, który udaremnił zamach i zabił Egana.

Przed akcją gry

Po tym, jak Geralt uratował życie Letho w Angrenie, wiedźmin pomógł mu znaleźć Dziki Gon, który porwał Yennefer. Egan i jego brat Serrit byli częścią grupy, która znała się na tropieniu Gonu.

Podczas przesilenia zimowego, Egan wziął udział w bitwie o drzewo wiszącego człowieka, gdzie wiedźmini stanęli przed jeźdźcami Gonu. Choć wojowników Gonu było zbyt wielu, więc Geralt wymienił siebie za Yennefer. Dziki Gon odjechał, a Serrit, Egan oraz Letho wyruszyli w świat wraz z czarodziejką. Wiedźmin był uwodzony przez Yennefer.

O jego przeszłości nie wiemy praktycznie nic. Podróżował z Letho i Serritem po Nilfgaardzie, gdzie łysy wiedźmin opiekował się, z wdzięczności, miłością życia Geralta. Yennefer bezskutecznie próbowała podrywać Egana, który z resztą swojej grupy dostał się na przesłuchanie pod okiem samego cesarza. Tam też zgodził się pomóc w zamordowaniu królów z północy w zamian za odbudowanie Szkoły Żmii.

Podążając ścieżką Roche’a odkrywamy, że ukrywa się w wąwozach nieopodal Vergen wraz z Serritem. Cała trójka wybiła elfie komando, by nie wyszło na jaw, że Letho chciał się pozbyć Iorwetha. Egan i Serrit zostają następnie wysłani, aby zgładzić Henselta, lecz próba ta miała jedynie za zadanie opóźnić pogoń Geralta za Letho. Egan ginie w starciu z Białym Wilkiem, zaś jego ciało posłużyło Detmoldowi do przeprowadzania rytuału z zakresu nekromancji, dzięki czemu dowiadujemy się, że Egan nie do końca był przekonany o tym, iż działania królobójców przyniosą spodziewany skutek.

Opowiadając się za Iorwethem, możemy obejrzeć sen Letho, w którym widzimy Egana. Miał on dostarczyć głowę zamordowanego Demawenda do Sheali. Podobnie jak w przypadku ścieżki dowódcy Niebieskich Pasów, ginie w kryjówce królobójców.

W przeciwieństwie do Serrita, walczył jednym ostrzem. Twarz zawsze skrywał pod kapturem, więc może wstydził się swojego wyglądu bądź też starał się pozostawać anonimowy.

Ścieżka Iorwetha

Według snu Letho, znalezionego w jaskiniach Harpii, Egan miał dostarczyć głowę Demawenda Sheali de Tancarville. Ginie w czasie ataku na kryjówkę królobójców.

Ścieżka Roche'a

Geralt wraz z Detmoldem odtworzyli pamięć Egana, dzięki czemu mogli dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy.

Ciekawostki

  • W jednym ze swych wspomnień Geralt określa Serrita i Egana jako 'wiedźmińskich braci'. Nie jest do końca pewne, czy są oni prawdziwymi braćmi, czy też łączy ich tylko 'braterstwo fachu'.
  • Imię Egana w wielu wersjach obcojęzycznych brzmi 'Auckes'.
  • Gdyby strażnicy w drodze do Sheali zapytali co niesie, miał odpowiedzieć kapustę.
  • Letho podczas rozmowy z Geraltem, mówi że Yennefer próbowała uwodzić Egana.

Galeria

Wiedźmin 2 Zabójcy Królów

Gwint