Wiedźmińska Wiki

Crossover banner.jpg
Wiedźmin Wiki na Fandomie

CZYTAJ WIĘCEJ

Wiedźmińska Wiki
Ekimma
Tw3 journal ekimmara.png
Szczegóły
Rodzaj
Wampir
Odmiany
Sarasti
Podatności
Czarcia Purchawa
Olej przeciw wampirom
Igni
Składniki
Skóra ekimmy
Mutagen z ekimmy

Ekimma - rodzaj wampira, z reguły rozszarpuje swoje ofiary występujący w Wiedźmin 3: Dziki Gon, Wiedźmin 3: Serca z Kamienia oraz Wiedźmin 3: Krew i Wino.

W grze Wiedźmin 3: Dziki Gon

Ekimmy są szczególnie niebezpiecznymi wrogami ze względu na ich zdolność regeneracji. Żyją głównie w stadach, przez co są trudnymi przeciwnikami. Najlepszym sposobem walki jest zażycie eliksiru Czarna Krew, przez co potwór nie będzie przywracał sobie zdrowia. Zalecana jest także Czarcia Purchawa, Olej Przeciw Wampirom oraz Znak Igni.

Dane z książek Sapkowskiego

Z tego, co mi wiadomo, nie kaleczą też w tak straszny sposób alp, katakan, mula, bruxa ani nosferat. Dość brutalnie ze zwłokami ofiar obchodzą się natomiast fleder i ekimma.(...) Nie możesz więc też nie wiedzieć, że ekimm i flederów nigdy nie spotyka się w naszym klimacie.


Chrzest ognia, str. 146-147

W grze Wiedźmin 3: Dziki Gon

Dziennik

'Eee, nie ma się czego bać. Ekimma to tylko taki przerośnięty nietoperz.
– ostatnie słowa strażnika miejskiego, imię nieznane

Ekimma, podobnie jak inne wampiry, nie jest wcale nieumarłym człowiekiem, lecz potworem postkoniunkcyjnym, który nic nie robi sobie z czosnku, wody święconej czy religijnych symboli.

W przeciwieństwie do powszechnej wśród gminu opinii, nie przypomina z wyglądu przystojnego, bladego arystokraty o uroczym wschodnim akcencie, lecz, podobnie jak katakan czy nosferat, przerośniętego nietoperza. Co więcej, nie wysysa krwi z niewieścich szyj delikatnym ugryzieniem przypominającym pocałunek – lecz rozszarpuje je na kawałki za pomocą długich, ostrych szponów, a następnie chłepce krew z ziemi.
Ekimma wyróżnia się nie tylko okrucieństwem, ale i niezwykłą szybkością. Potrafi zadać kilka błyskawicznie następujących po sobie ciosów, po których najlepsza nawet mahakamska zbroja zamieni się w strzępy. Najlepiej walczyć z nią srebrnym mieczem – mając na uwadze, że rany ekimmy będą z czasem się regenerować – chyba, że do starcia dojdzie w samo południe, gdy ekimma jest najsłabsza. Nie należy zatem brać tego potwora na wyczekanie ani broń boże czekać aż się wykrwawi – tylko jak najszybciej zasiec a ciało, jeśli to tylko możliwe, spalić na popiół i rozsypać na cztery strony świata.

Zadania

  • Zlecenie: Tajemnica wsi Stegny
  • Po nitce do kłębka