Eliksir dla Triss

"Eliksir dla Triss"
Tw-screenshot-triss-morhen-03.png
Szczegóły
Akt(y)
Prolog
Lokacje
Kaer Morhen
Zleca
Vesemir
Nagrody
do 4000 PD
Powiązane zadania
Obrona Kaer Morhen
ID
q0002

Zadanie rozpoczyna się w czasie drugiego dialogu z Vesemir po śmierci Leo w zadaniu Obrona Kaer Morhen. W jego trakcie należy zgromadzić składniki, a następnie wyprodukować eliksir za pomocą którego zostanie wyleczona ranna w czasie ataku Triss Merigold, oraz zabić wszystkich bandytów w Kaer Morhen.

Uwaga: Dalszy ciąg hasła zdradza szczegóły dotyczące przebiegu zadania.


Przebieg zadania

Zadanie rozpoczyna się ogólnym wprowadzeniem w sytuację w Kaer Morhen i zleceniem od Vesemira, że należy uzyskać od Lamberta informacje na temat składników eliksiru. Lambert przebywa w głównej sali - wejście do niej automatycznie uruchamia sekwencję filmową, w której otrzymujemy informacje na temat miejsca, gdzie znajduje się Biała Mewa i Calcium equum, oraz wiadomość, że w twierdzy snują się jeszcze jacyś bandyci. Po zakończonej rozmowie wyruszamy na piętro po składniki lekarstwa dla Triss:

  1. Biała Mewa w sali wieczornej.
  2. Calcium equum w zbrojowni.

Schody na piętro znajdują się w kuchni. Po wejściu na górę zabijamy wszystkich bandytów, którzy się tam znajdują. Następnie zabieramy składniki lekarstwa i schodzimy do Lamberta. W kolejnej rozmowie Lambert przekazuje receptę na lekarstwo i informację, że do jego wykonania jest jeszcze potrzebny pazur przerazy i Jaskółcze ziele. Poucza Geralta, że wiadomości jak je uzyskać przekaże mu Vesemir. W rozmowie z Vesemirem dowiadujemy się jak wydobyć z ciała przerazy potrzebny nam składnik. Równocześnie stary wiedźmin przekazuje Geraltowi wiedźmiński miecz, zbroję i Jaskółcze ziele[1]. Po zakończeniu rozmowy udajemy się na dziedziniec w celu zdobycia ostatniego składnika potrzebnego do wykonania lekarstwa. Następnie wracamy do twierdzy i rozmawiamy z Vesemirem na temat tego jak wykonać lekarstwo[2]. W celu stworzenia eliksiru wchodzimy w tryb medytacji i w zakładce Alchemia wykonujemy odpowiednie mieszanie. Po zakończonej medytacji idziemy na drugie piętro[3] do pokoju Triss i wręczamy jej eliksir[4]. Następnie mamy możliwość przeprowadzenia z Triss rozmowy, w trakcie której mamy do wyboru pozostanie jeszcze przez jakiś czas na zamku lub udanie się na pogrzeb Leo, co zakończy zadanie Obrona Kaer Morhen.

Przypisy

  1. Otrzymujemy także zwój z przepisem na Eliksir z oka przerazy.
  2. W trakcie rozmowy można rozpocząć zadanie Tajemnica Berengara
  3. Po drodze możemy udać się do zbrojowni i zacząć zadanie Walka na pięści
  4. W trakcie rozmowy mamy możliwość zdobycia pierwszej karty Triss

Fazy

People Triss Merigold.png
Triss

Eliksir dla Triss

Vesemir polecił mi przyrządzić eliksir dla rannej Triss. Dalszych wskazówek udzieli mi Lambert, który przebywa w głównej sali i zajmuje się nieprzytomną czarodziejką. Powinienem odnaleźć Lamberta w głównej sali Kaer Morhen i dowiedzieć się, jak zrobić eliksir.

Nieproszeni goście

Lambert pomoże mi zrobić eliksir, ale najpierw muszę przynieść minerał z pokoju wieczornego i alkohol ze zbrojowni. Dodatkowo mam zabić wszystkich bandytów, których spotkam po drodze. Muszę przynieść minerał i alkohol, zabijając po drodze napotkanych bandytów.

Minerał

Znalazłem minerał, o którym mówił Lambert. Znalazłem minerał.

Alkohol

Znalazłem alkohol, o którym mówił Lambert. Znalazłem alkohol.

Składniki

Zebrałem wszystkie składniki i zabiłem wszystkich bandytów. Teraz powinienem porozmawiać z Lambertem. Zrobiłem już wszystko, o co prosił mnie Lambert. Powinienem z nim porozmawiać.

Bandyci

Zabiłem wszystkich bandytów, którzy zostali w Kaer Morhen. Można to chyba uznać za koniec ataku. Zabiłem już wszystkich bandytów.

Receptura

Lambert nauczył mnie receptury eliksiru dla Triss i polecił, żebym porozmawiał z Vesemirem. Muszę porozmawiać z Vesemirem.

Oprawianie

Nauczyłem się oprawiania potworów. Vesemir powiedział, żebym wyszedł na dziedziniec i zabrał pazur przerazy. Mam iść na dziedziniec i wziąć pazur z ciała przerazy.

Alchemia

Mam wszystkie składniki potrzebne do zrobienia eliksiru. Powinienem rozpocząć medytację i zrobić eliksir. Jeśli mi się nie uda, wiedźmini dadzą mi nowe składniki. Powinienem rozpocząć medytację i zrobić eliksir.

Do Triss

Udało się! W końcu mam eliksir. Powinienem zanieść go do komnaty Triss w wieży. Dostanę się tam przez jeden z pokoi na górnym piętrze. Powinienem zanieść eliksir do pokoju Triss na piętrze.

Wdzięczność lub Zemsta

Stay around for sex:

Wdzięczność

Eliksir, który przygotowałem, szczęśliwie uleczył Triss. Cieszę się, że czarodziejka wyszła z tego cało. Mam wrażenie, że kiedyś była dla mnie z jakichś przyczyn ważna... Udało mi się uleczyć Triss. Cała ta sytuacja przywołała cienie utraconych wspomnień. (1000 XP) (5000 XP enhanced edition) lub

Head straight to the funeral:

Zemsta

Bandyci, którzy napadli na Kaer Morhen, wykrzykiwali słowo "Salamandra" - prawdopodobnie nazwę organizacji, z którą są związani. Nie pozwolę, żeby atak na wiedźminów uszedł Salamandrze na sucho. Sam jestem wiedźminem i zamierzam pomścić śmierć Leo oraz odzyskać skradzione sekrety Kaer Morhen. Zamierzam pomścić śmierć Leo i ukarać bandytów nazywających się Salamandrami, którzy ukradli wiedźmińskie sekrety. (4000 XP) (8000 XP enhanced edition)

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC BY-SA 3.0, o ile nie zaznaczono inaczej.
Crossover banner.jpg
Wiedźmin Wiki na Fandomie

CZYTAJ WIĘCEJ