Wiedźmińska Wiki

Przenieśliśmy się! Gamepedia połączyła siły z Fandomem, w rezultacie czego ta wiki została połączona ze swoim odpowiednikiem na Fandomie. Wiki została zarchiwizowana; prosimy czytelników oraz edytorów o przeniesienie się na połączoną wiki na Fandomie. Kliknij, aby przejść do nowej wiki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wiedźmińska Wiki
Endriaga robotnica
Tw3 journal endregaworker.png
Szczegóły
Rodzaj
Insektoidy
Odmiany
Truteń endriagi
Endriaga wojownik
Występowanie
Lasy
Podatności
Wilga
Olej przeciw insektoidom
Składniki
Jad
Serce endriagi
Chitynowy pancerz
Krew potwora
Ślina potwora
Kieł z potwora

Bestiariusz

Cholera... Myślałem, że robotnice są niegroźne!
– Janne Zeig zwany Kulawym, traper

Robotnice endriag stanowią najliczniejszą, a przez to najczęściej spotykaną odmianę tych insektoidów. Do obowiązków robotnic należy miedzy innymi budowa gniazd i kokonów, zdobywanie żywności, a także opieka nad jajami i larwami. Gdy czują się zagrożone, wzywają na pomoc wojowników, jeśli jednak zostaną do tego zmuszone, będą się bronić – i to zaskakująco dobrze.
Endriagi robotnice spotyka są najczęściej w grupach liczących zwykle około pół tuzina osobników. Poruszają się z pozoru powoli, jednak potrafią zmniejszyć dzielący je od ofiary dystans w mgnieniu oka.

Tak jak cały gatunek, również robotnice endriag są wysoce jadowite. Toksyczne jest zarówno ich ukąszenie, jak i rany zadane osadzonymi na kończynach chitynowymi wyrostkami. Potrafią także skutecznie pluć kwasem na odległość kilku metrów. Ich taktyka polega zwykle na otoczeniu wroga i atakowaniu jednocześnie z kilku stron. Jak wszystkie endriagi, robotnice odporne są na broń wywołującą krwawienie, są za to wrażliwe na olej przeciw insektoidom.

Zobacz też