Eudora Breckenriggs

Jurassic World: Dominion Dominates Fandom Wikis - The Loop

01:25
WK SS Eudora Breckenriggs 2.png

Eudora Breckenriggs - Krasnoludka, córka Ivora Breckenriggs.

Biografia

Eudora zakochała się z wzajemnością w Zoltanie, jednak jej ojciec nie chciał pozwolić na zaręczyny. Jako wymówkę wykorzystywał Kodeks Sztygara - ten zakazywał ślubu z krasnoludem, który opuścił Mahakam. Mimo to krasnoludka nie poddawała się i szukała sposobu umożliwiającego ukochanemu oświadczyny.

Wiedźmin

Geralt mógł porozmawiać z Zoltanem o jego związku z Eudorą. Krasnolud traktował ten temat bardzo poważnie .

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

Ślub Zoltana z Eudorą był pewny, więc tydzień po śmierci Wielkiego Mistrza krasnolud razem z Jaskrem dotarli do Mahakamu. Tam kupili odświętne ubranie na wesele oraz prezent dla narzeczonej, przy okazji poeta wyprawił przyjacielowi wieczór kawalerski. Następnego dnia obaj udali się do domostwa Breckenriggsów. Po krótkiej rozmowie usiedli do stołu, a jako główne danie podano czarną polewkę. Okazało się, że Breckenriggsowie usłyszeli plotkę, że Zoltan brał udział w niedawnym powstaniu nieludzi w Wyzimie. Nie życzyli sobie, by w ich rodzinie był buntownik, więc odrzucili zaręczyny i odwołali ślub .

Wiedźmińskie Opowieści Wojna Krwi

Podsłuchiwała rozmowę Meve i Ivora. Królowa chciała prosić Breckenriggsa o wsparcie, jednak ten nie chciał go udzielić, gdyż popierał Nilfgaard. Eudora chwyciła zmierzającą do wyjścia kobietę i wciągnęła do innego pokoju. Zaproponowała, że przekona ojca do zmiany zdania w zamian za wykradnięcie z klanowego archiwum Historiae Mahakamorum. Opowiedziała historię swoją i Zoltana, tłumacząc, iż dokument zmusi ojca do pozwolenia na ślub.

Dane z książek Sapkowskiego

– [...] Zoltan Chivay [...] zapomniał dodać, że się żeni. Wkrótce, bo we wrześniu. Szczęśliwa wybranka nazywa się Eudora Brekekeks.

– Breckenriggs! – skorygował dobitnie Zoltan, marszcząc brew. [...]

– Gdzie ślub? I kiedy dokładnie? – pojednawczo wpadł w słowo Jaskier. – Pytam, bo może zajrzymy. Jeśli zaprosisz, rozumie się.

– Nie ustalono jeszcze co, gdzie, jak i czy w ogóle – bąknął Zoltan, najwyraźniej skonfundowany. – Yarpen uprzedza fakty. Niby jesteśmy z Eudorą po słowie, ale czy to można wiedzieć, co będzie? W takich, kurwa, czasach?

Galeria

Wiedźmińskie Opowieści Wojna Krwi

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC BY-SA 3.0, o ile nie zaznaczono inaczej.
Przenieśliśmy się! Gamepedia połączyła siły z Fandomem, w rezultacie czego ta wiki została połączona ze swoim odpowiednikiem na Fandomie. Wiki została zarchiwizowana; prosimy czytelników oraz edytorów o przeniesienie się na połączoną wiki na Fandomie. Kliknij, aby przejść do nowej wiki.

CZYTAJ WIĘCEJ