Wiedźmińska Wiki

Przenieśliśmy się! Gamepedia połączyła siły z Fandomem, w rezultacie czego ta wiki została połączona ze swoim odpowiednikiem na Fandomie. Wiki została zarchiwizowana; prosimy czytelników oraz edytorów o przeniesienie się na połączoną wiki na Fandomie. Kliknij, aby przejść do nowej wiki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wiedźmińska Wiki
Fringilla Vigo
G S Fringilla Vigo.jpg
Informacje podstawowe
Pochodzenie
Vicovaro
Profesja
Czarodziejka
Płeć
Kobieta
Rasa
Człowiek
Narodowość
Nilfgaard
Przynależność
Loża Czarodziejek
Informacje rodzinne
Kolor włosów
Czarny
Kolor oczu
Ciemny
Informacje rodzinne
Rodzina
Ornelia Vigo (siostra)
Inni krewni
Artorius Vigo (wujek)
Syanna (krewna)
Anna Henrietta (krewna)
Lukrezia Vigo (prawnuczka)
Cahir Mawr Dyffryn aep Ceallach (siostrzeniec)
Wystąpienia

Fringilla Vigo - nilfgaardzka czarodziejka , krewna Anny Henrietty , członkini Loży , urodzona w Vicovaro , bratanica Artoriusa , przyjaciółka Yennefer , siostra Ornelli Vigo , była kochanka Geralta.

Historia

Podczas bitwy o Sodden oślepiła Yennefer, jednak potem pomogła jej uciec z Montecalvo. W toussaint miała romans z Geraltem, a przy okazji wydobywała z niego informacje potrzebne Loży - wiedźmin oszukał ją jednak i jako miejsce przebywania Vilgefortza podał zamek Rhys-Rhun, co naraziło ją na wstyd i upokorzenie.

Mimo przynależności do skompromitowanej organizacji czarodziejek, udało jej się uniknąć śmierci, chociaż za sukces trudno uznać schwytanie i osadzenie w cesarskim lochu. Wybawieniem okazuje się plan Yennefer, która zbiera dawne członkinie Loży i w zamian za obronę Ciri obiecuje im cesarski akt łaski, na co, dość niechętnie, przystaje także sam Emhyr. Fringilla zostaje uwolniona na Skellige, dzięki czemu czarodziejka z Beauclair walnie przyczynia się do zwycięstwa nad Eredinem i jego Dzikim Gonem.

Na jej ciele nie widać jakichkolwiek oznak tortur, więc można przypuszczać, że Fringilla współpracowała z cesarskim wywiadem. Trudno szukać na jej twarzy śladu dawnej wesołości, więc przymusowy pobyt w ojczyźnie na pewno dość mocno odbił się na psychice tej skromnej i eleganckiej czarodziejki.

Sympatyczna, naturalnie wdzięczna i skromnie elegancka, o dość krótko ostrzyżonych czarnych włosach.

Dane z pozostałych źródeł

 • W serialu the witcher w postać Fringilli Vigo wcieliła się Mimi Ndiweni, natomiast głosu użyczyła Anna Szymańczyk,
 • W grach głosu użyczyła jej Brygida Turowska-Szymczak.

Dane z książek Sapkowskiego

Fringilla Vigo wolno pokiwała głową, zmrużyła zielone oczy.


Chrzest ognia, str.

- Powiedziałaś kiedyś, a ja zapamiętałam - rzekła, nie odwracając się - że magii nie powinny dzielić żadne granice. Że dobro magii powinno być dobrem najwyższym, stojącym ponad wszelkiego typu podziałami. Że przydałoby się coś w rodzaju... sekretnej organizacji... Coś w rodzaju konwentu lub loży...
- Jestem gotowa - przerwała kilkusekundowe milczenie Fringilla Vigo, nilfgaardzka czarodziejka. - Jestem zdecydowana i gotowa przystąpić. Dziękuję za zaufanie i za wyróżnienie. Kiedy i gdzie odbędzie się zebranie owej loży, moja pełna zagadek i tajemnic przyjaciółko?


Chrzest ognia, str.

Ciekawostki i inne Informacje

 • Obecnie mieszka w Nilfgaardzie,
 • Wykonała nowy medalion dla Geralta,
 • Portrety czarodziejek w Nilfgaardzie niszczono bardzo pilnie i starannie, dlatego magowie w przyszłości nie wiedzą jak wyglądała Fringilla,
 • Fringilla ma szczególny talent do iluzji,
 • Odkryła swe magiczne zdolności dzięki jej stryjowi - Artoriusowi Vigo,
 • Miała romans z Geraltem, oraz powiedziała mu że "chyba go kocha",
 • Geralt wyznał Fringilli, że jest jego pierwszą partnerką, co oczywiście było kłamstwem. Później wyznał Yennefer, że w czasie poszukiwań Ciri nie był w związku z żadną inną kobietą, co również było kłamstwem.
 • Pojawia się w pożegnaniu białego wilka na ślubie Geralta i Yennefer.

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Fringilla Vigo 8.jpg

W trzeciej części gry po raz pierwszy o Fringilli Geralt może usłyszeć od Saszy wykonując zadanie „O wysoką stawkę”. Kobieta mówi, że czarodziejka jest ich wspólną znajomą i wiele jej opowiadała o wiedźminie. W późniejszym etapie gry Triss i Yennefer chcą, by Fringilla dołączyła do nowej Loży i pomogła im w planie zasadzki na Eredina. Niestety, nilfgaardzka czarodziejka jest więziona przez cesarza Emhyra. Dlatego Geralt udaje się na jego statek zakotwiczony przy Ard Skellig, aby przekazać mu list od Yen, w którym ta przypomina mu o obietnicy uwolnienia Fringilli. Jeż z Erlenwaldu dotrzymuje słowa i oddaje ją w ręce Białego Wilka. Zgodnie z wcześniejszymi założeniami, czarodziejka pomaga w przywołaniu Naglfaru i utrzymaniu go w okolicy wyspy Undvik. Później najprawdopodobniej pozostaje w nowo utworzonej Loży i korzysta z amnestii ze strony cesarza

Zadania

 • Przygotowania do bitwy
 • Na cienkim lodzie
 • Fringilla Vigo

Dziennik

Tw3 journal fringilla.png
Cesarz Emhyr postawił niegdyś nilfgaardzkich czarodziejów przed prostym wyborem. Albo będą wiernie służyć swemu państwu - albo gnić w więzieniach.

Fringilla Vigo, urzędująca w lennym księstwie Toussaint, nie przyjęła warunków i dołączyła do Loży czarodziejek, organizacji, która miała położyć kres dyktatowi królów i cesarzy. Plany Loży nigdy nie zostały spełnione. Fringilla Vigo wiedziała, że jeżeli jej powiązania z Lożą wyjdą na jaw, szybko trafi w ręce cesarskich katów.

Nadmienić należy, iż obaj z Geraltem poznaliśmy Fringillę kilka lat wcześniej, goszcząc w Beauclair na zamku mojej dawnej miłości, księżnej Anny Henrietty.

Wiedźmin, znany ze swego afektu do czarodziejek, wszedł wówczas z panną Vigo w dość zażyłe relacje, które z pewnością nie ucieszyłyby Yennefer ani Triss.
Wszystko wskazywało na to, że Fringilla została aresztowana i pozostawała w cesarskiej niewoli, oskarżona zapewne o zdradę stanu.
Fringilla odzyskała wolność na mocy porozumienia, jakie Yennefer zawarła z Emhyrem.

Wideo

Saving Fringilla Talking to Fringilla

Uwagi

 • There is a Gwint karta bearing her likeness.
 • The command "addfact(sq306_completed)" enables an additional dialogue with Fringilla about Cantarella. For unknown reason it doesn't work automatically if O wysoką stawkę quest is completed.

Galeria

Wiedźmin 3 Dziki Gon

Wiedźmin Pożegnanie Białego Wilka

Gwint

Inne