Glamarye

Glamarye - eliksir zwany feenglancem, maść na specjalne okazje, pachnąca bzem i agrestem. Podkreśla urodę i sprawia niesamowite, olśniewające wrażenie piękności osoby używającej. Czarodziejka Yennefer zastosowała Glamarye podczas wjazdu do Gors Velen, żeby osoby trzecie nie zwracały uwagi na Ciri. Glamarye nie działa na hobbitki, a u istot pijanych może powodować gwałtowne wytrzeźwienie.

Dane z książek Sapkowskiego

Popołudnie upłynęło pod znakiem ogólnego płaczu. Zaczęło się od eliksiru piękności. Eliksir, a dokładniej maść, zwana feenglancem, a w Starszej Mowie glamarye, umiejętnie stosowana, w sposób zadziwiajęcy poprawiała urodę. Triss Merigold, poproszona przez goszczące na zamku panie, przyrządziła większa ilość glamarye, po czym panie przystapiły do zabiegów kosmetycznych.
Coś się kończy, coś się zaczyna, str.
Piętro wyżej ryczała Lily, córka Dainty Biberveldta, bo okazało się, ze glamarye, jak większość czarów, w ogóle nie działa na hobbitki. W ogrodzie, w krzakach tarniny, popłakiwało medium płci żeńskiej, nieświadome, ze glamarye powoduje raptowne wytrzeźwienie i towarzyszące temu objawy, miedzy innymi ostra melancholię.
Coś się kończy, coś się zaczyna, str.

- Ci, którzy będą gapić się na ciebie, dostrzegą i mnie!
Czarodziejka odkorkowała słoiczek, z którego zapachniało bzem i agrestem. Zanurzywszy w słoiczku palec wskazujący wtarła sobie pod oczy nieco zawartości.
- Wątpię - powiedziała, wciąż zagadkowo uśmiechnięta - by ktokolwiek zwrócił na ciebie uwagę.


Czas pogardy, str. 53

- Zielony słoiczek! - domyśliła się od razu Ciri. - Co to było?
- Glamarye. Eliksir, a raczej maść na specjalne okazje.


Czas pogardy, str. 54

- Jasna cholera - mruknęła Keira, ocierając czoło. - Czy oni tam w Nilfgaardzie nie znają glamarye ani czarów upiększających?


Chrzest ognia, str. 36

Czarodzieje zachowują wieczną młodość. Czarodziejki nadto wyrabiają z alrauny maść, która nazywa się glamarye. Wysmarowana taką maścią czarodziejka robi się tak piękna i czarowna, że oczy na wierzch wyłażą.


Chrzest ognia, str. 124-125

Glamarye
Tw3 glamour.png

Rupieć. Może zostać odsprzedany handlarzom lub rozłożony na składniki rzemieślnicze.
Opis
Rynsztunek/slot
Pozostałe
Kategoria
Przedmiot mistrzowski
Typ
Rupieć
Źródło
Łup / Zakupu
Cena bazowa
30  Tw3 icon crowns.svg
Kupno
65 – 110  Tw3 icon crowns.svg
Sprzedaż
7 – 11 Tw3 icon crowns.svg
Waga
0.05 Tw3 icon weight.svg

Glamarye jest pozbawionym zastosowania rupieciem. Może zostać nabyty u:

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC BY-SA 3.0, o ile nie zaznaczono inaczej.
Przenieśliśmy się! Gamepedia połączyła siły z Fandomem, w rezultacie czego ta wiki została połączona ze swoim odpowiednikiem na Fandomie. Wiki została zarchiwizowana; prosimy czytelników oraz edytorów o przeniesienie się na połączoną wiki na Fandomie. Kliknij, aby przejść do nowej wiki.

CZYTAJ WIĘCEJ