Guillaume de Launfal

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Guillaume de Launfal
Tw3 journal guillaume.png
Module
|- Informacje
Rasa
Człowiek
Płeć
Mężczyzna
Kolor włosów
Blond
Kolor oczu
Niebieski
Narodowość
Toussaint
Profesja
Błędny Rycerz (profesja)
Pochodzenie
Beauclair
Rodzina
Vivienne de Tabris (partnerka)
Palmerin de Launfal (wujek)

Guillaume de Launfal - błędny rycerz z Toussaint, zakochany w Vivienne de Tabris. Jest siostrzeńcem stryjecznym Palmerina de Launfala.

Wiedźmin 3: Krew i Wino

Geralt spotyka go zaraz po przybyciu do księstwa. Młodzieniec próbuje samodzielnie pokonać olbrzyma Goliata, lecz nie wychodzi mu to najlepiej. Z pomocą wiedźmina, Miltona de Peyrac-Peyran oraz Palmerina de Launfal udaje się zabić potwora. Guillaume oświadcza, że obiecał najpiękniejszej damie trofeum Goliata.

Drugie spotkanie ma miejsce na turnieju rycerskim, gdy Guillaume walczy z Szarlejem podarowanym księżnej Annie Henrietcie przez cesarza Emhyra var Emreisa. Rycerz ofiarowuje zwycięstwo damie swojego serca - Vivienne de Tabris. Niestety pojedynek przybiera nieoczekiwany obrót. Młodzieniec, pyszniąc się przed publiką kilkoma udanymi unikami, nie zauważa nadchodzącego ataku potwora i zostaje przez niego powalony. Z opresji ratują go Geralt oraz Palmerin. Po ich zwycięstwie Guillaume zostaje odprowadzony do lazaretu.

Geralt może odwiedzić go później i zapytać o jego stan. Rycerz zdradzi mu wtedy swój sekret, co rozpocznie zadanie "Pieśń rycerskiego serca". Guillaume podejrzewa, że jego ukochanej coś dolega, gdyż dziwnie się zachowywała, gdy próbował z nią porozmawiać, a wieczorami znika z pałacu i idzie w kierunku lasu. Młodzieniec próbował ją śledzić, ale zawsze gubił ją pośród drzew. De Launfal proponuje wiedźminowi, aby zajął jego miejsce w turnieju, bo on sam jest ranny i nie może więcej brać udziału. Vivienne jest patronką turnieju i tylko wygrywając, Geralt będzie mógł zbliżyć się do niej. Biały Wilk zgadza się walczyć w turnieju jednocześnie, prowadząc śledztwo w sprawie dwórki księżnej. Wkrótce okazuje się, że Vivienne jest dotknięta złośliwą klątwą, która została na nią rzucona przed urodzeniem. Klątwa, z początku nie dawała o sobie znać, ale jej moc zwiększała się wraz z wiekiem Vivienne. Kiedy była nastolatką objawiała się tylko podczas pełni, ale w grze musi cały czas ukrywać swoją postać magiczną maścią. W wyniku klątwy jej ciało pokryło się piórami, wyrósł jej dziób, a zamiast dłoni, miała ptasie szpony.

Geralt może poinformować rycerza o klątwie, dzięki czemu mężczyzna będzie chciał przenieść ją na siebie. Po rytuale przeniesienia klątwy na Guillauma czar traci na mocy i młodemu rycerzowi nic się nie stanie. Guillauma i Vivienne wiedźmin będzie mógł spotkać później w pałacu w Beauclair, gdzie będą planowali swoją wspólną przyszłość.

Jeżeli wiedźmin nie zdradzi sekretu Vivienne rycerzowi i odczyni klątwę za pomocą jajka wilgi, ten będzie nieprzyjaźnie nastawiony do Białego Wilka. Geralt spotyka go później w porcie nad jeziorem, gdzie zatacza się pijany i nie chce więcej rozmawiać z zabójcą potworów.

Dziennik

Guillaume de Launfal to doskonały przykład błędnego rycerza – typu charakterystycznego dla Toussaint. Geralt spotkał go po raz pierwszy, gdy chłopak dzielnie szarżował na wiatrak... Który, żeby oddać sprawiedliwość Guillaume'owi, na drugi rzut oka okazał się być olbrzymem.

Pakowanie się w kłopoty najwyraźniej należało do ulubionych zajęć Guillaume’a, bo przy drugim spotkaniu wiedźmin musiał ratować go przed rozszalałym szarlejem, którego rycerz pragnął pokonać w walce na arenie podczas turnieju rycerskiego.

Ranny Guillaume poprosił wiedźmina o spotkanie w sprawie niecierpiącej zwłoki.

Sprawa okazała się być kwestią natury sercowej. Guillaume był nieszczęśliwie zakochany w dwórce księżnej, pannie Vivienne de Tabris. Podejrzewał, że jej chłód i dystans muszą być wynikiem jakiegoś złego uroku. Wiedźmin podszedł do sprawy profesjonalnie i przyjął zlecenie. Aby zbliżyć się do panny Vivienne, wziął udział w rycerskim turnieju w miejsce rannego Guillaume’a.

Jeśli Geralt powie Guillaume'owi o sekrecie Vivienne: 
Wiedźminowi udało się ustalić, że Vivienne istotnie padła ofiarą klątwy i to jeszcze przed narodzeniem. Czar powodował, że kobieta co noc zmieniała się w ptaka. Geralt zaproponował, że spróbuje odwrócić zły urok. Zdał Guillaume’owi relację ze zdobytych informacji. Guillaume stanął na wysokości zadania i zaofiarował, że weźmie na siebie ciężar klątwy, aby uwolnić od niej Vivienne.
Jeśli Geralt spotka się z parą później:
Historia Guillaume'a i Vivienne miała szczęśliwe zakończenie. Geralt wpadł na parę w Beauclair. Okazało się, że Guillaume wyhodował sobie kilka piór na niektórych częściach ciała. Vivienne uważała je za pochlebne, więc wszystko było dobrze.
Jeśli Geralt zachowa sekret Vivienne dla siebie:
Wiedźminowi udało się ustalić, że Vivienne istotnie padła ofiarą klątwy, i to jeszcze przed narodzeniem. Czar powodował, że kobieta co noc zamieniała się w ptaka. Geralt zaproponował, że spróbuje odwrócić zły urok. Vivienne prosiła, by nie zdradzał nikomu jej tajemnicy, więc wiedźmin nie powiedział Guillaume’owi o swoich zamiarach.
Geralt wykonał dla Vivienne rytuał uwalniający ją z klątwy. Kobieta postanowiła wyjechać z Toussaint, żeby nacieszyć się życiem.
Guillaume poczuł się odrzucony i topił smutki w winie. Wiedźmin starał się wytłumaczyć mu, że nie da się nikogo zmusić do miłości.

Galeria

Wiedźmin 3 Krew i Wino

 • Tw3 journal guillaume.png
 • Guillaume de launfal 2.jpg
 • Guillaume de Launfal 3.jpg
 • Guillaume de Launfal 4.jpg
 • Guillaume de Launfal 5.png
 • Guillaume de Launfal 6.jpg
 • Guillaume de Launfal 7.png
 • Guillaume de Launfal 8.jpg
 • Guillaume de Launfal 9.jpg
 • Guillaume de Launfal 10.jpg
 • Guillaume de Launfal 11.png
 • Guillaume de Launfal 12.png
 • Inne

 • Guillaume i Vivienne razem.jpg
 • Guillaume i Vivienne - Pieśń rycerskiego serca Przeniesienie klątwy z Vivienne na Guillaume.jpg
 • Guillaume i Vivienne - po zdjęciu klątwy.jpg
 • Guillaume i Vivienne - przed zdjęciem klątwy.jpg
 • Vivienne i Guillaume na polanie.jpg
 • G SS Guillaume i Vivienne.jpg
 • Vivienne i Guillaume na łące razem.jpg
 • Vivienne i Guillaume razem.jpg
 • Zadania

  Ciekawostki i Informacje

  • Jeśli gracz nie ukończy zadania Pieśń Rycerskiego Serca , martwe ciało Guillaume'a można znaleźć w Beauclair podczas zadania Długa Noc . Jego ciało zostanie następnie pochowane na Cmentarzu Miejskim .
  • Jeśli gracz ukończy zadanie Pieśń Rycerskiego Serca bez pomocy Guillaume, może zostać znaleziony pijany w Beauclair po zakończeniu głównej fabuły. Obwinie Geralta, że ​​nie jest z Vivienne , a on zasypia na ziemi.
  • Głosu Guillaumowi użyczył Bartosz Wesołowski .