Wiedźmińska Wiki

Przenieśliśmy się! Gamepedia połączyła siły z Fandomem, w rezultacie czego ta wiki została połączona ze swoim odpowiednikiem na Fandomie. Wiki została zarchiwizowana; prosimy czytelników oraz edytorów o przeniesienie się na połączoną wiki na Fandomie. Kliknij, aby przejść do nowej wiki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wiedźmińska Wiki

Guiscard Vermuellen - książę Koviru, diuk Creyden. Wnuk króla Esterada i królowej Zuleyki, syn Gaudemundy Vermuellen i księcia Vermullena. W czasie wojny Wojny Nilfgaardu z Nordlingami, ma około dziesięciu lat. Dożywa przynajmniej dziewiędziesięciu pięciu lat.

Dane z książek Sapkowskiego

Po osiemdziesięciu pięciu latach, gdy sytuacja zmieniła się na tyle, by o pewnych sprawach i osobach można już było bezpiecznie mówić, przemówił Giuscard Vermullen, diuk Creyden, wnuk Esterada Thyssena, syn jego najstarszej córki Gaudemundy. Diuk Guiscard był sędziwym już starcem, ale wydarzenia, których był świadkiem, pamiętał dobrze. To właśnie diuk Guiscard wyjawił, skąd się wziął milion bizantów, za które Redania wyekwipowała armię konną na wojnę z Nilfgaardem.


Wieża Jaskółki, str. 291

Na podłodze gigantycznej sali bawił się wprawdzie dziesięcioletni na oko chłopczyk, ale ten wszak się nie liczył, a ponadto tak był zajęty swymi ołowianymi żołnierzykami, że nie zwracał na rozmawiających żadnej uwagi. - To Guiscard - wyjaśnił Esterad, wskazując chłopca ruchem głowy. - Mój wnuk, syn mojej Gaudemundy i tego nicponia, księcia Vermullena. Ale ten malecc, Guiscard, to jedyna nadzieja Koviru, gdyby Tankre Thyssen okazał się... Gdyby Tankredowi coś się przydarzyło.


Wieża Jaskółki, str. 293