Wiedźmińska Wiki

Przenieśliśmy się! Gamepedia połączyła siły z Fandomem, w rezultacie czego ta wiki została połączona ze swoim odpowiednikiem na Fandomie. Wiki została zarchiwizowana; prosimy czytelników oraz edytorów o przeniesienie się na połączoną wiki na Fandomie. Kliknij, aby przejść do nowej wiki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wiedźmińska Wiki

Gyllenstiern - totumfacki Niedamira, kanclerz. Osoba wyjątkowo otyła, nosząca turkusowy płaszcz oraz złoty pas. Nie

Kadr z serialu przedzstawiający Gyllenstierna.

ustalał nic z Niedamirem, traktował go jak osobę do roszczenia "Królewskiego" prawa. Gdy udzielił wreszcie głosu Niedamirowi, ten go zdegradował. Gyllenstiern uważał Geralta jako wrzoda na tylicy. Wiedżmin miał gdzieś to co mówił kanclerz Niedamira i prowokował go.

Dane z książek Sapkowskiego

- A tak między nami, wiedźminie, to o czym z królem gadałeś?
- O niczym - powiedział Geralt, wygodniej opierając plecy o podciągnięte w stronę ognia siodło. - Nawet do nas nie wyszedł z

namiotu. Wysłał tylko tego swojego totumfackiego, jak mu tam...
- Gyllenstiern -(..)- Nadęty bubek. Wieprz opasły. Jakeśmy dołączyli, to przyszedł, nos zadarł po same chmury, phu-phu, pamiętajcie, rzecze, krasnoludy, przy kim tu komenda, komu tu posłuch należny, tu król Niedamir rozkazuje, a jego słowo to prawo i tak dalej.

Miecz przeznaczenia, str. ??

- Królu! - zawołał Gyllenstiern. - Królu, co rozkażesz?
- Co rozkażę? - powiedział cienko. - Nareszcie zapytałeś o to, Gyllenstiern, zamiast decydować za mnie i przemawiać za mnie i w moim imieniu. Bardzo sie cieszę. I niech tak zostanie, Gyllenstiern. Od tej chwili będziesz milczał i słuchał rozkazów. Oto pierwszy z nich. Zbierz ludzi, każ położyć na wóz Eycka z Denesle. Wracamy do

Caingorn.
Miecz przeznaczenia, str. ??

Dane z komiksów

- Królu co rozkażesz? Smok tuż, tuż.
- Nareszcie zapytałeś, a nie gadasz w moim imieniu? Rozkazy? Oto są: Eycka na wóz, wracamy do Caingory!


Granica możliwości (komiks), str. 39

Wizerunek Gyllensierna z komiksu.

Dane z pozostałych źródeł

W filmie i serialu w postać Gyllensierna wcielił się Maciej Ferlak.