Wiedźmińska Wiki

Przenieśliśmy się! Gamepedia połączyła siły z Fandomem, w rezultacie czego ta wiki została połączona ze swoim odpowiednikiem na Fandomie. Wiki została zarchiwizowana; prosimy czytelników oraz edytorów o przeniesienie się na połączoną wiki na Fandomie. Kliknij, aby przejść do nowej wiki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wiedźmińska Wiki
Henryk Latrec
Tw3 henri rautlec.jpg
Henryk Latrec
Module
|- Informacje
Rasa
Niziołek
Płeć
Mężczyzna
Kolor włosów
Brązowy
Kolor oczu
Niebieski
Profesja
Malarz (profesja)
Portecista (profesja)

Henryk Latrec – postać występująca w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon. Niziołek malarz, słynny portrecista, twórca plakatów. Jest uzależniony od hazardu. Ma z tego powodu dług w wysokości dwustu koron novigradzkich i ukrywa się przed swoimi wierzycielami.

Jako stary znajomy Jaskra zostaje wybrany przez barda, aby zrobić plakaty reklamujące nowy lokal Jaskra – "Szałwię i Rozmaryn". Niziołek wykonał afisze, ale nie zdążył ich przekazać poecie, więc Jaskier prosi Geralta, aby je odebrał. Wiedźmin udaje się do mieszkania malarza, lecz w środku zastaje tylko zbirów przysłanych przez wierzycieli. Bandyci przeszukują dom Latreca, aby znaleźć jakieś kosztowności. Widząc Geralta, rzucają się na niego i dochodzi do walki na pięści. Po starciu wyjawiają wiedźminowi, że malarz przebywa prawdopodobnie na torze wyścigowym Vegelbudów.

Gdy Geralt przybywa na miejsce, zastaje Latreca rozmawiającego z hrabią de Luvertenem. Arystokrata oferuje malarzowi ostatni zakład. Jeśli niziołek wygra, hrabia spłaci jego długi. Grafik boi się, że jeśli jednak mu się nie powiedzie, będzie uwiązany do de Luvertena na zawsze. Niestety bez spłacenia wierzycieli Henryk nie może pójść do domu, gdzie ukrył plakaty dla Jaskra. Geralt może wziąć udział w gonitwie i wygrać ją dla Latreca albo spłacić długi z własnej kieszeni. Wiedźmin może też zrezygnować z dostarczenia afiszy bardowi.

Galeria

Zadania

  • Kabaret